Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Honnan lesz a babának taj...

Honnan lesz a babának taj száma, ezt ki és mikor intézi?

Figyelt kérdés

Azt most olvastam itt, hogy az anyakönyvit a kórház intézi, de mi van a TB-vel?

Úgy tudom, hogy a baba nevére írják fel a gyógyszertári cuccokat, popsikrém, fürdető, de ugye csak akkor tudják felírni a nevére, ha van tajszáma. Vagy nem így van?


2010. febr. 1. 20:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az első recepteken a baba neve és születési dátuma fog szerepelni, a te TAJ számoddal (csak az elejére írnak egy másik számot, pontosan nem emlékszem mit).

Amint megszületett a baba, az apuka intézheti is a taj számot az oep-nél, ki kell töltenie egy űrlapot és azonnal meg is csinálják.


16 hós kislány anyukája

2010. febr. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Amíg a picurnak nincs tajszáma, addig a te TAJ-számod első számjegye (ami ugye 0) helyett egy 9-est kell írni a receptre, és azt kell használni. A baba TAJ számát neked/férjednekk/rokonodnak kell elintéznie az OEP-nél (Bp, Váci út): odamész, elviszed magaddal a Pici anyakönyvi kivonatát (talán lakcímkártya is kell - amit az önkormányzatnál váltasz ki) és kitöltetnek veled egy formanyomtatványt (igénylőlapot), és kézhezkapod a babó Tajkártyáját.
2010. febr. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekünk a kórház intézte. Nekem sem és a páromnak sem kellett menni sehova, a születésit postázták a lakcímkártyával, rá kb. 2 hétre küldték postán a fiam taj-kártyáját. Addig pedig az én taj-számomat kapta, csak nem 0-val kezdődött, hanem 8-cal.

Borsod megye, Miskolc, Megyei kórház

2010. febr. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
mi nem mentünk sehová,hanem kiküldték postán kb 2 héttel a születés után.az oep-hez csak akkor kell menni,ha azonnal szeretnéd.
2010. febr. 2. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!