Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hozzátok hányszor jön/jött a...

Hozzátok hányszor jön/jött a védőnő látogatóba a terhesség alatt?

Figyelt kérdés

Hozzám most jön másodszor, itt volt 15 hetesen is, meg a 24. héten is jönni akar, és akkor még valamikor a 30. hét után is...

Nem értem, mire jó ez!? Azóta nem változott semmi, babaholmink még nincs, mert amit venni kell, azt majd márciusban fogjuk, amit meg kapunk, az meg még nincs nálunk...


2010. febr. 1. 11:27
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%

Olvastam, hogy valaki írta, azért megy ki a védőnő, hogy nem lepukkant lakásba hozzuk-e haza a babát..miért van ebben az országban elég sok igencsak lepukkant lakás, ház..oda nem engedik haza a picit? Vagy a védőnő szerez másikat? Igen, sajnos a védőnők nagy része inkább kukacoskodik, tanácsokat meg nem tud adni. Az enyém nem volt kint egyszer se, csak akkor, mikor hazajöttünk. Kaptam egy baromi hosszú listát, mit nem ehetek...na, ennek a 90%a baromság...ui. ilyenek vannak rajta:Tilos- - teljes kiőrlésű gabonából készült pékárú,

- héjas gyümölcs,

-mindenféle tejtermék, marhahús stb., stb... Ok. ha a családban van allergiás vagy ekcémás, megértem, hogy tejet ne, de a többi...????

2010. febr. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%
az tény hogy nekik is vannak szabájaik amit be kell tartani én egy nagyon jófej védönőt kaptam és volt róla szó hogy majd kijön megnézi hogy hova jön haza a baba de nem kekeckedésböl hanem kötelességböl viszont vannak olyan családok ahova bizony ki kell mennie töbször ugyanis balhés családok vagy esetleg a fiatalkoru kismama miatt de akik rendszeresen megjelennek a tanácsadásokon és eltud velük beszélgetni ott azokkat nem zaklat othon. nálunk igy müködnek ezek a dolgok.
2010. febr. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:

Legalább 30 percet marad ilyen látogatás alkalmával, legalábbis így tervezi, de nem igazán jön össze neki, múltkor a 45 percet is túlhaladta... :S

És, igen, mielőtt valaki félreértené, rendesen járok hozzá, minden hónapban, eddig 6-szor voltam a 23 hét alatt! Azért 4 héten belül 3 találka már kicsit sok... :))

2010. febr. 2. 17:47
 24/29 anonim ***** válasza:
76%
12:25 vagyok neharagudj ha megbántottalak nem rád céloztam csak leirtam hogy nálunk miért és hogy müködik ez a védönős dolog tényleg nem akartam ezzel megbántani senkit. ha rám gondoltál
2010. febr. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

Jah, neeeeeeem!! Dehogyis! :) Nem gondoltam senkire, vagyis több válaszban éreztem, mintha azt hinnék, hogy nálunk a találkák nem rendszeresek, pedig de, mindig én megyek, ezen felül van még az, amikor ő jön, csak ezért írtam, pontosításképp. De ez nem sértődés volt. :) De aranyos vagy, hogy írtál! :)

Jó éjt Mindenkinek!

2010. febr. 2. 20:50
 26/29 anonim ***** válasza:
76%
Hát tök igaz, hogy ha lepukkant lenne a lakás, akkor sem tudna mit csinálni. De általában normális családoknál normális körélmények vannak, ahol meg nem, oda szerintem be sem engedik a védőnőt, vagy ki sem megy, mert fél kimenni...Szóval innen nézve tényleg csak kukacoskodás az egész rendszer :S
2010. febr. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
76%
(12:25) akkor megnyugottam már azt hittem hogy valami bántot irtam pedig nem ált szándékomban. jó babavárást és kitartást:)!!!! szép napot!!!
2010. febr. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
84%

Ezt a lepukkant lakást nevetségesnek tartom én is és tök igaza van annak aki írta, hogy majd a védőnő szerez másikat :D

Az első gyerekem bérházba született, nagyi lakott benne, sajnos meghalt, addig ott húztuk meg magunkat, míg a sajátunkat meg nem vettük. Na el lehet képzelni, hogy olyan nagyis volt a lakás. Az ottani védőnőt abszolút nem érdekelte. 1x olyan 18 hetesen felhívtam, hogy szerinte mi az amit fontos megvenni a baba születésére. Akkor kijött, nem is érdekelte semmi, összeírtam amit kérdezni akarok, válaszolt, azóta össze is haverkodtunk, nagyon csípem, egy velem egyidős 30-as csajszi.

Most várjuk a 2.-at, és vidéken végre megvettük saját házunkat. 240 nm családi ház, nagy kerttel, olyan amiben szeretném a gyerekeim felnevelni. Igen ám, de ez a ház még nincs teljesen kész (80%) és mivel 2 évig nem lakták minden tönkrement benne, úgyhogy 1 szobába lakunk a 4-ből és folyamatosan csinálgatjuk, ahogy a hónap engedi.

Itt 1 idős nő a védőnő, az égvilágon semmit nem tud, max. okoskodni, tanács nulla, és a stílusa is ez a tenyérbemászó...fúúúúú...

Szóval megint nem a luxuslakásba lakunk (majd pár év múlva az lesz) és hozzuk haza a babát, de nehogy megmondja már nekem, hogy mitől döglik a légy.

Az bezzeg érdekelte, hogy hova megyünk nyáron nyaralni, meg hol dolgozom ...stb.

Tudnék mesélni, de vannak itt durvábbak amúgy. Lányok ne hagyjátok magatokat, mert az ő feladatuk, hogy segítsék az anyukákat, nem okoskodni, meg pocskondiázni. Megértem, ha anyuka fiatalkorú vagy valami hasonló helyzet áll fent és látogat, de azért nehogy már 30 éves fejjel engem ellenőrizgessen. Látja, hogy a gyerek rendesen fejlődik, el van látva, akkor menjen a p...ba

2010. febr. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, amit írtál, hogy 2 hetente találkoztok, én egy hónapban egyszer járok hozzá, még egyszer se jött ki.

Én sem értem, miért kell a havi 2 alkalom, mikor az embernek max 1 vagy 2 lelete van, amit fel kell vezetni a kiskönyvben, a hastérfogat, testsúly, vérnyomás meg bőven ráér 1x egy hónapban.

27 hetes km

2010. nov. 15. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!