Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 1222-es méhszáj 38+5 naposan jó?

1222-es méhszáj 38+5 naposan jó?

Figyelt kérdés
2010. jan. 30. 08:10
 1/4 anonim ***** válasza:
jó. Előbb-utóbb jön a baba.
2010. jan. 30. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Esetleg tudja valaki, hogy a számok pontosan mit jelentenek? Illetve, hogy szülés előtt melyik a legjobb?
2010. jan. 30. 08:19
 3/4 anonim ***** válasza:

Alapban a mehszaj 3000-es. Az elso karakter a mehszaj hosszusagat jeloli, az azt koveto harom a kulso, kozepso es belso mehszaj nyitottsagat, vagy zartsagat. Nulla a zart, egyes az egy ujjnyira nyitott, kettes ket ujjnyira nyitott.

A te esetedben: a mehnyak 1 ujjnyira rovidult, mindharom mehszaj kett ujjnyira rovidult.

Konkretan a vajudas vegere a mehnyak teljesen elvekonyodik, a mehszajak 4-5 ujjnyira nyilnak ki, ami kb 10 cm.

Az 1222-es mehszaj valoszinuleg mar nem tartja bent sokaig a babat, de igy sem lehet megmondani, hogy a nem sokaig alatt egy napot, vagy egy hetet ertunk. A terhessegi korodbol adodoan egy valami biztos: hamarosan szulsz. Hogy mikor azt max Isten tudna megmondani. :-)

Jah, es hogy milyennek kell lennie a szules elotti napokban a mehszajnak?

Erre nincs recept.

Nekem peldaul 39 hetesen, 3 naposan a magzatvizem folyt el, akkor megvizsgaltak es meg teljesen zart voltam, 3000-es. Fajasaim sem voltak. Picivel kesobb viszont ugy beindultak, hogy osszesen harom ora vajudas alatt kitagultam teljesen, jott is a babam.

Ez elso babasoknal igen rovid vajudasnak szamit. Van, aki felig nyitott mehszajjal is tovabb vajudik.

2010. jan. 30. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A méhnyak már csak 1cm és 2 ujjnyira ki vagy tágulva. Szülésnél teljesen elvékonyodik a méhnyak, majd eltűnik, mire 10cm-re kitágul és akkor jöhet a baba.

Könnyű szülést!

38 hetes

2010. jan. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!