Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen a szülészeti ellátás...

Milyen a szülészeti ellátás Miskolcon? (megyei kórház)

Figyelt kérdés
2008. aug. 15. 09:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!Nem akarlak elkeseríteni, de nem hallottam semmi jót róla.Az egyik barátnőm ott szült. Reggel 7 körül ment be a kórházba mert fájásai voltak. Rátették az NST-t,, majd délutánig rá se nézett senki, egy szál magában ücsörgött a szülőszobán. Estére szült csak meg, asszem a szülés körül nem volt semmi gond, rendesek voltak vele. A kicsi nincs veled, 3 óránként mehetsz szoptatni 1 darab széken, ami ugye egy friss gátsebbel nem fáklyásmenet. Hazaengedték nagyfokú vérszegénységgel és bedurrant cicikkel, senki nem mutatta meg neki, hogy kell fejni, mellet masszírozni. Otthon belázasodott, vissza kellett mennie a kórházba egy pár napra a gyerekkel együtt mert tejláza lett, antibiotikummal kezelték, a vérszegénységgel nem törődtek megint, a háziorvos írt fel vasat neki, így rendeződtek a dolgai. Most boldogok és egészségesek.

Én a Semmelweisben szültem, nekem jók a tapasztalataim mind az orvosokkal, szülésznőkkel, csecsemősnővérekkel kapcsolatban.Ott végig veled lehet a baba ha akarod, de ha fáradt vagy felvitetheted az újszülöttosztályra. Szoptathatsz ülve, fekve, segítenek a csecsemősnővérek, hogyan kell nekikezdeni, bármit lehet kérdezni tőlük. Ha van kérdésed még, tudok mesélni a Semmelweisről.

Üdv

2008. aug. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szia. Sajnos ez elkeserít, mert nekem a dokim ott van, aki nagyon jó orvos, és nem szivesen válnék meg tőle. De ha mégis megtenném (a kórház miatt), 26 hetesen nem késő?
2008. aug. 15. 11:30
 3/7 anonim ***** válasza:

Az csak a probléma, hogy a Semmelweis szülészete átköltözött a Diósgyőri Kórházba (most már Miskolci Egészségcentrum lett a neve azt hiszem) felújítás miatt és ott kell szülni, ill. oda kell járni. Én is a Semmelweisbe járok/jártam a dokimhoz (dr. Dudás Ernő, nagyon rendes, ha kell a száma írj), de szülni már ott nem lehet. A Diósgyőritől meg félek, nem ismerem és állítólag egyenlőre kaotikus állapotok vannak, de majd megnézem a 24 hetes UH-nál.

A Megyei Kórház egyébként Bababarát kórház, amiből csak néhány van az országban, köztük a Semmelweis is. Ez azt jelenti, hogy kifejezetten támogatják a szoptatást (megmutatják, segítenek és nem viszik el rögtön szülés után, hanem meg lehet szoptatni a nagyon értékes előtejből) és sokszor már az a gond, hogy nem viszik el a babát az anyukától bármennyire fáradt és bármennyire ordít a baba. Nem tudom a hozzászóló barátnője milyen orvosok keze közé került, elvileg ilyen ott nem történhetne. Főleg, ha volt orvosa.

2008. aug. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia! A megyeiben is veled lehet a baba. Az, hogy miért volt egyedül a szülőszobán, és utána miért nem segítettek neki, nem tudom.

Én is a megyeiben fogok szülni, az orvosom nagyon rendes, az is bababarát kórház, mint a Semmelweis. Én egyedül a csecsemősökről hallottam rosszat, de azt mondták, ha kérdezel, azért segítenek.

2008. aug. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
1. válaszoló vagyok. Megtörtént a barátnőmmel tuti...egyébként van, aki a Semmelweisről mond rosszat, és a Megyeit dícséri :-) amúgy ha ott lenne az orvosom, én sem váltanék kórházat, és azt a jó esetben 5 napot ki lehet bírni, úgy gondolom.Jó szülést, sok sikert!
2008. aug. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

2. hozzászóló vagyok: Én is így próbálok hozzáállni, hogy valahogy csak kibírjuk azt a néhány napot, nehogy már holmi nemtörődöm, durcásképű orvosok meg nővérek elrontsák a legnagyobb boldogságunkat! Nekem sok ismerősöm szült a Diósgyőriben és semmi problémájuk nem volt, szerintem minden kórházról lehet jót és rosszat is mondani, egyéni tapasztalat alapján.

A lényeg, hogy csal pár nap és utána lehet menni haza boldogan és dög fáradtan csemetét nevelni.

23 heteske

2008. aug. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mint ahogy már írtam, nem szivesen hagynám ott a dokimat, mert nagyon meg vagyok vele elégedve.
2008. aug. 15. 16:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!