Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki mennyire él aktív szexuális...

Ki mennyire él aktív szexuális életet terhesség alatt? És melyik időszakában? Tapasztalatokat kérnék!

Figyelt kérdés
10 hetes vagyok, de már 5 hete nem voltunk együtt a rosszullétek miatt, viszont most már jobb, és kívánnám is, de megijedtem, mert azt olvastam, hogy pl. a mellbimbó izgatása is méhösszehúzódást okoz, ami akár vetéléshez is vezethet. Ez a terhesség melyik szakaszában van? Illetve ha már ez méhösszehúzódást okoz, akkor mi van az orgazmussal?? Attól is elmehet a baba??
2010. jan. 29. 12:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A mellbimbóra rákérdeztem az orvosomnál. Ő azt mondta, hogy a terhesség másoik felében lesz rá érzékeny a méh, az első felében nem. Ettől függetlenül a mellbimbót most hanyagoljuk az egész terhesség alatt.


Ha egészséges a terhesség, akkor az orgazmustól nem megy el a baba. Nagyon enyhe méhösszehúzódásokat okoz csak ugyanis. De ha neked orgazmus után kellemetlen összehúzódásaid vannak, illetve az orvos eltiltott az elélvezéstől, akkor hanyagoljátok ezt is.


Mi a rosszullétek ellenére is együtt volunk. A férjem testileg igényelte, de kibírta volna nélküle, én viszont érzelmileg igényeltem a szeretkezést, de nagyon. Kellett, hogy érezzem, hogy kíván is, nem csak szeret. Ritkábbra vettük az együttléteket, kb hetente egyszer voltunk csak együtt, de nem hagytuk abba teljesen. Amióta meg elmúltak a rosszulléteim, a szexuális életünk jobb lett, mint valaha. :-) Nem gyakoribb, de sokkal jobb.

2010. jan. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Én nekem végig problémamentes terhességem volt, de az első 3 hónapot kivártuk azért, biztos-ami biztos./doki javaslatára/ Utána már együtt mertünk lenni, de óvatosabban, mint régen:) Egyébként a cici ingerlése nem okoz méhössszehúzódást, maximum, ha orgazmusod van közben :) . Maga az orgazmus nem okoz vetélést,de pl. ha vetélés után estél teherbe, vagy többhónapnyi próbálkozás után, akkor talán érdemes kivárni az első 3 hónapot...A szexuális élettel kapcsolatban 1bként nyugodtan érdeklődj a nődokidnál, én is így tettem!

2010. jan. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%
Én sajnos abszolut nem kívánom a szexet. Nem tudom mikor lesz jobb. 16 hetes
2010. jan. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%

Szia, megértem az aggodalmadat, szerintem minden kismamában felmerül ez a kérdés.

Nekem az orvos azt javasolta, hogy az első 12 hétben csak óvatosan a szex-szel. Nem voltunk eltiltva, de sokkal gyengédebben csináltuk. Ha egyáltalán összebújtunk, mert az elején folyamatos rosszulléteim voltak és nem is igen kívántam. De a Párom miatt ( Ő soha nem erőltette! ) azért heti 1-2x együtt voltunk.


A 12. hét után az orvosom szerint mindent szabad, kivéve a durva dolgokat, pl a vibrátort nem ajánlják, mert könnyen okozhat a hüvelyben sérülést. A mi szexuális életünk nagyon aktív volt a terhesség előtt is, de most még aktívabb. Majdnem minden nap együt vagyunk. Sőt, van, hogy 1 nap többször is. Jobban esik nekem is a simogatás, és valahogy lelkileg mélyebb az egész együttlét. Nem tudom, talán a baba miatt.

Azt olvastam, a babának is jót tesz a mama orgazmusa, mert megérzi. Természetesen vigyázunk mindenre, azért most is óvatosak vagyunk, de megadunk egymásnak mindent. És ez a párkapcsolatunkat is még kiegyensúlyozottabbá teszi.


Sok sikert Neked,

egy 20 hetes kismama

2010. jan. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként én a terhesség alatti meg a sima orgazmus között észleltem különbséget. A terhesség alatti érzésre ugyanolyan volt, de gyorsan "lezárt" volt majdnem mindig. (ha valaki érzett ilyent, érti talán...) Utánaolvastam, és meglepődtem, mert vhol azt írták, hogy a zárt méhnyak okoz ilyen tompított élményeket... Na, ez csak onnan jutott eszembe, hogy a természet lehet hogy így védi a babát, hogy érezze azért a kellemes összehúzódásokat, de ne kezdjen el nagyon hintázni odabent :))
2010. jan. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
szia! Nekünk nem volt szabad szexelni óvatosságból, de a 36. héten nem bírtuk tovább és egy-másfél hétig minden második este akcióztunk, persze inkább csak a párom örömére. A picúrkánk a 38. héten bújt ki.
2010. jan. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%
Szia!Én 16 hetes vagyok!A méhlepény teljesen fedi a méhszájat!Így totál szexmentes az éltünk:((((!Az első 12 hétben nekem sem ajánlották!Utána meg kiderült ez a kis probléma!!!!Úgyhogy önmegtartóztatás!:(((((
2010. jan. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
16 hetes vagyok, a méhszájamon seb, és a méhszájhoz nagyon közel a méhem+ még vérzek is. Így mióta tudjuk, hogy baba van a pociban nem voltunk még együtt. Nehezen viselem, mert nagyon kívánnám.
2010. jan. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
nálunk minden ugyanúgy megy mint régen, gyakran szerelmeskedünk.... egy különbség van csak, hogy valahogy sokkal jobb lett. A 16.hétig még nem éreztem, de azóta sokkal jobban kívánom és sokkal könnyebben lesz orgazmusom. Felfedeztünk új pózokat :) és szeretjük egymás éjjel nappal. volt egy időszak a közepén, amikor az alul lévő méhlepényem miatt doki azt mondta óvatosan.... de mivel amúgy is inkább érzéki mint vad a testi kapcsolatunk így ez sem változtatott semmit.
2010. jan. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Igazán irigyellek Titeket, akik aktívabban élnek szexuális életet.

Én 23 hetes km vagyok, második csöppségemet várom. Dolgozom mellette, estére hulla vagyok, van, hogy mire férjem melóból hazaér, én addigra már túlvagyok egy 15 perces alváson, semmihez sincs kedvem. Nagyon szégyellem magam miatta, igazán nem is kívánom, hetente egyszer-kétszer azért erőt veszek magamon, és a párom miatt belemegyek a "dolgokba". Persze akkor már nekem is jó, meg olyankor mindig megfogadom, hogy majd lesz holnap is, meg holnapután is..:-), aztán persze mégsem.

Férjem teljesen megért, nem is erőlteti, csak tudom, hogy ő meg kívánja. Az elején nekem is még hozzájöttek este a rosszullétek, meghát mivel műszakozik, így kevesebbet is találkozunk, nehezebb összehozni a 2,5 éves gyerkőc mellett.

Szóval nem egyszerű, de reménykedem, hogy lesz még aktívabb is... :-))

2010. jan. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!