Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vajon mitől függ, hogy kit...

Vajon mitől függ, hogy kit mennyire visel meg a terhesség? Tapasztalatokat várok

Figyelt kérdés
Érdekelne, hogy kit mennyire viselt meg a terhesség, főleg az eleje, milyen eü állapotban volt, mi segített a tüneteken, mikor lett jobb, könnyebb a helyzet, stb...
2010. dec. 26. 21:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az első 3-4 hónap nagyon rossz volt, állandóan keveredett a gyomrom. Utána már jobb lett, félidőben a baba elkezdett vmi pontot nyomni, az nagyon fájt, kenegettem vagy 2 hétig, a vége 2-3 hónap volt nekem a legjobb. Akkor voltam a legaktívabb terhességem alatt. Nagy hassal sütöttem a kakaóscsigákat, mostam-vasaltam meg élveztem a kismamaságot.

2010. dec. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Engem semennyire nem viselt meg. Végig nagyon jól voltam, nem voltak rosszulléteim sem, nem híztam sokat, mindent meg bírtam enni, leszoktam a cigiről (már lassan 2 éve lesz). Még 39 hetesen egész napos túrán voltunk a férjemmel a Margitszigeten utána meg kitakarítottam a lakást tetőtől-talpig, tele voltam energiával. Pont a kiírt napon szültem. Szóval rám nagyon jó hatással volt a terhesség.


Én nagyon-nagyon sajnálom azokat a kismamákat, akik szeretnék élvezni a terhességüket, csak éppen a rosszullétek, vizesedés stb. miatt nem tudják. Biztos, hogy az egészségi állapot, lelkiállapot is sokat számít abban, hogy milyen a kismama közérzete.

2010. dec. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem, tapasztalatom szerint, ha a Párod rendesen melletted áll és a közeli rokonok is, akkor nem leszel talán depressziós a hormonok miatt.

Ezenkívűl jó, ha minnél kevesebbet idegesgetsz és oda tudsz figyelni a babavárásra!

Valamint, hogy többször rágcsálj valamit és soha ne legyen telesen üres a gyomrod.

De öröklődés és hormonok kérdése, hogy kit mennyire visel meg!

Sok sikert és szép babavárós napokat kívánok!!!

2010. dec. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem vagyok terhes:) (még)


Már van 2 gyermekünk, és 4szer voltam terhes, szép fokozatosan rosszabbodott a helyzet, az utolsó terhesség viselt meg a legjobban. Félek is a következőtől...

2010. dec. 26. 22:00
 5/8 anonim ***** válasza:
7%

Nem tudom miért hiszik azt mostanában,hogy a terhességkor és a szülés után a "hormonok" dolgoznak,ezért természetes a depresszió,különleges bánásmód stb.

Ha nem veszélyeztetett terhes a kismama,akkor ugyanúgy folytassa az életét,mint előtte. Ehet mindent,amit eddig evett. Csak szoptatáskor kell vigyázni a K-betűs ételekre.

Három gyereket szültem. Mindhárommal az utolsó munkanpon is dolgoztam még a munkahelyemen.Otthon is végeztem a háztartási munkát,anélkül,hogy nyavalyogtam volna. Sőt a harmadiknál az utolsó napon még felvikszeltem a padlót is.

Egyedül az elsőnél voltak az elején rosszul léteim,hányás stb. De tudomásul vettem,hogy ez velejárója a terhességnek.

Igaz,hogy a nők hormonháztartása megváltozik a terhesség alatt,de ebből nem kell nagy faxnit csinálni.

Nemhiába mondták régen a gyereket váró nőre,hogy másállapotban van.

Tapasztalatom szerint,azoknak van sok problémájuk a terhesség alatt,akik túlságosan kímélik magukat. Természetesen a veszélyeztetettekre ez nem vonatkozik.

2010. dec. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

kortól és a két terhesség közötti időszaktól egy kicsit, de nem jelentősen.

a terhesség nagyterhes időszakának időjárásától. pl.: ha nem bírod a meleget, terhesen még jobban kicsinál a meleg és akkor nehezebb a terhesség.

én például 2x szültem tavasszal egyszer nyáron. így kétszer télre esett a terhesség jelentős része, ami jobb volt, mint nyáron terhesnek lenni.

2010. dec. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ketszer voltam terhes, ket gyerek is van, egyik terhesseg sem viselt meg.

Mondjuk egymas utan volt a ketto, elso babanal 25, masodik babanal 26 eves voltam, tehat lehet, hogy 10 ev mulva nehezebb lenne.

Hanyinger, hanyas egyik terhessegnel sem volt.

Aluszekony voltam mindketszer az elso trimeszterben, de nem brutalisan, max annyira, hogy 9 helyett mar 7kor elaludtam (hajnali 4-5 korul ebredtem, mert koran jartam dolgozni).

Az elso terhessegnel szinte vegig dolgoztam, a masodik terhessegnel nem teljesen vegig, de nem azert, mert nem birtam, hanem azert, mert utana meg ketszer koltozkodtunk (28 hetesen es 38 hetesen), valamint ugye meg az elso babam is kicsi volt, vele kellett lennem inkabb.

Jah, allomunkam volt, hutohazban, nem azt mondom, hogy vicces volt 8 orat talpon lenni (nagyreszt egy helyben) es hat reteg ruhat levenni az allando pisilnijarasok idejen, de nem ereztem nehezebbnek a munkat, mint nem-pocakosan.

Hangulatvaltozasok az elso terhesseg alatt voltak, egyik percben sirtam, masikban nevettem.

Az elso babaval sokat hiztam, a masikkal alig. Az elsonel az aranyer gyotort meg a terhesseg vegen, a masodiknal ez is elmaradt, akkor annyi bajom volt fizikalisan, hogy sokat kemenyedett a hasam.

Egyebkent en vegig fittnek ereztem magam, sokat mozogtam.

Alapban egyebkent vekony vagyok, aktiv, sportos, gyorsmozgasu, odafigyelek a taplalkozasomra, nem etkezem zsirosan, sok zoldseget, gyumolcsot eszek, potolom a vitaminokat, asvanyi anyagokat szukseg szerint.

Nem tudom, hogy ezektol fuggott-e, hogy milyen terhessegeim voltak.

2010. dec. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

22:03


Én sem nyavajogtam sosem, végeztem mindent, amit addig. Én a rosszullétes időre értettem, hogy megviselt, ugyanis az utolsó terhességnél a 24. hétig rosszul voltam. DE ezidő alatt is ugyanúgy ettem, ittam, végeztem a dolgomat, mint általában. Nem pihentem, nem szolgáltak ki, nem hagytam el magam, stb... Csupán a hányinger keserítette meg a napjaimat.

Amúgy az első terhesség kivételével mindegyikkel veszélyeztetett voltam, nagyon korán nyíló méhszáj miatt. (értsd 18-20-8. hét) Mégsem pihentem semmit, mert a munkálatokat csinálnom kellett, a gyereket is nevelni kellett.

Nyáron kicsit fáradtabb voltam, de ettől függetlenül sem hagytam el magam, nem döglöttem, csináltam mindent, amit kellett, csak hamarabb elfáradtam, ennyi.

2010. dec. 27. 13:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!