Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit csináljak, hogy ne hízzak...

Mit csináljak, hogy ne hízzak terhesség alatt?! Túlsúlyos vagyok, tapasztalatokat szeretnék. Lent

Figyelt kérdés

Ha eszek,utána nem sokkal éhes vagyok,korog a gyomrom,de nem eszek,félek,h sokat fogok hízni (178cm/100 kg vagyok)!

Mivel sok a feleslegem,így hogy tudom elérni,hogy inkább "fogyjak" mint hízzak (persze a hízás elkerülhetetlen,de úgy értem,h ne sokat)?

Még csak 7 hetes vagyok,mi lesz a végéig! :( Nem tudom,h híztam e már,de nem sokat eszek.Már ilyenkor is veszi fel a baba a neki kellő táplálékot a szervezetből? Pezsgőtablettázok a vitaminok miatt.

Köszi,minden válasz érdekel.


2010. júl. 23. 13:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp kérd ki orvos tanácsát, ez komolyabb dolog annál, minthogy itt össze-vissza tanácsolgassunk bármit is!
2010. júl. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

hát ne most kezdj el fogyózni....igen, a baba elveszi ami neki kell, de ha nem táplálkozol rendesen, akkor nem sok mindent tud elvenni.

Szerintem is dokit, vagy védődőt kéne megkérdezned, biztos van valami diéta ilyen esetre..sőt én úgy tudom, hogy súlyosabb kismamáknál valószínűbb a terhességi cukor, ami miatt diétázni kell....de nem akarlak megrémíteni.Ha ez vígasztal én eddig alig 3 kg-ot híztam, 27 hetes vagyok,és eszek, ami jólesik.Mondjuk az első 3 hónapban nagyon rossz volt az étvágyam.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy nem törvényszerű a hízás.

Én 174 vagyok, és 67 kg-ról indúltam

2010. júl. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
34%

Nem most kellene ezen agyalnod. Terhesség előtt kellett volna lefogynod. Akkor nem érdekelt mennyi a súlyod?

Bocs, hogy ezt így leírtam, de ha terhesség előtt nem fogytál, akkor nem most kellene elkezdeni. A babának fontos a tápanyag, és tilos a diéte. Kivéve persze, ha a doki elírja.

Egyébként a túlsúlyos kismamák általában alig híznak. Lehet, hogy Veled is ez lesz.

2010. júl. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én rajtam is maradt 10kg az első babám után és én is izgultam a kistesónál még mennyi lesz?!Elkezdtem tudatosan táplálkozni,többször eszek keveset,és rengeteg zöldség gyümölcs,sajtok,tejtermékek.A természet is segít mert görögdinnyén és paradicsomon elélnék!Ha az édességet kerülöd(minimalizálod)már sokat teszel!24 h.vagyok és még egy dekát sem híztam(első babánál 11kg)!A babám szépen fejlődik,egészséges!Fogyni most ne legyen célod,de nem hízni,vagy keveset hízni igen!Ez csak tanács volt részemről,de a védőnőd,dokid biztos többet tud segíteni ez ügyben.A te hzzáállásodon is sok múlik!
2010. júl. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én teljesen megértelek,103 kg-val kezdtem a terhességet és 10 kg sem jött fel rám. Főzelékek, sok zöldség, gyümölcs,kevés kenyérféle, és édesség, mindent mértékkel, mert nem kettő helyett eszel:-) És ha orvos nem tiltja a mozgást, séta, úszás, kismamatorna is szóba jöhet,csak amennyi jólesik. Drasztikus diétának nem most van itt az ideje.Egyébként beszélhetnél egy dietetikussal hátha Ő is tudna tanácsot adni ezzel kapcsolatban. A nagyobb súly miatt a vérnyomásodra, cukorra is odakell figyelni, nekem volt ezzel gond, de volt akinek nem, ez is alkatfüggő.
2010. júl. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Én 97 kilóval kezdtem, most 28 hetes vagyok és 4 kiló jött eddig fel. mondjuk a meleg miatt nincs étvágyam, és az első három hónapba is sokat voltam rosszul (hányni nem hánytam),ugyhogy még fogytam is.

Én is nagyon féltem/félek hogy nagyon meghizok, de remélem már nem fogok! Az egyik ismimnek ő bőven 100 kiló felett volt, az orvos azt mondta szigorú 13 kiló a megengedett hizás neki! 36 hetes volt mikor elérte. 16 plusszal fejezte be!!


Néhány jó tanács: gyümölcs, zöldség, barna kenyér. Édességből mértékkel! Egy két túrórudi szerintem megengedett még az óriásból is:)! De a müzli is édes és nem olyan hizlaló! És mozogj! De persze csak ovatosan.


Amugy tényleg alkati kérdés menniyt fogsz felszedni! Nekem az 5. hónapomra hittem azt hogy most aztán nagyon sok feljött, de csak egy kilóval voltam nehezebb. PEdig nagoyn sokat ettem, és nasiztam is rendesen!


Azt mondják hogy a túlsullyos kismamik azért is hiznak kevesebbet mert a baba a már meglévő dolgokból táplálkozik...! Szerintem ez hülyeség, de mindenesetre én jól vagyok:)!


Üdv 28 heteske

2010. júl. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 nini24 ***** válasza:

szia!

én 158 cm vagyok, és 75 kgal kezdtem a terhességet. az elején fogytam ,mert semmit nem bírtam megenni, most 82 kg vagyok :) tehát eddig 7 kg :) és mindent eszek, nasizok, nem nagyon gondolkodok. a védőnéni megdicsért :) pedig nagyon hamar magamra szedtem eddig ezelőtt minden dekát :) tehát tényleg ne fogyózz, csak ésszel táplálkozz :) sok boldogságot a babához :) és kitartást ebben a melegben :)

31+3 heteske

2010. júl. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek a tanácsokat.

Eddig is érdekelt a súlyom,igyekesztem mindenféle diétát kipróbálni,v hosszú,és rövid is.Kb.4 kg amit eddig fogytam... :(

Nem idegesít a súlyom,csak félek,h a terhesség alatt jobban meghízom!Majd figyelek.

Első terhességemnél 14 kg-ot híztam,vissza is ment,majd szopi alatt sikerült felszednem megint... :(

Nem akarok diétázni a félreértések miatt,csak nem tudom mit egyek,h ne hízzak sokat.Nem vagyok divatpocakos,h ezt,meg azt ne egyed,mert hízlal,szedjél fel 5kg terhesség alatt,az a jó,stb-stb...

Köszi mindenkinek,figyelek,és hátha nem lesz baj.Baba a legfontosabb,sokat vártunk rá.... :)

2010. júl. 23. 17:47
 9/9 A kérdező kommentje:
Ja,igen,és az elsőnél a 14 kg hízásnál (107-tel mentem szülni),jó volt mindenem,vérképem tökéletes volt,doki mondta is,h nem kell külön vitaminokat szednem,ha nem akarok,a vérnyomásom is oké volt,és a cukrom is,szerencsére.Remélem mostsem lesz máshogy.
2010. júl. 23. 17:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!