Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi szabi jár egy gyerek...

Mennyi szabi jár egy gyerek után? És azt ki veheti igénybe? Én is meg a férjem is? Vagy hogyan működik ez?

Figyelt kérdés

Segítene nekem valaki?A nyilatkozatban az van:

Alulírott .......................nyilatkozom,hogy az xy évi xy pontja alapján a gyermek (....fő)(itt a gyerek/ek számát kell beíírni????)után járó pótszabadságot igénybe veszem.

Utána van olyan hogy igénylő aláírása(ez ugye értelem szerű.)

Aztán van még lejjebb olyan hogy:

Kijelentem hogy a fenti nyilatkozatban közöltekről tudomásom van és a pótszabadságot nem veszem igénybe.

Ez alatt van hogy házastárs aláírása.

Na most akkor ez mi?Arra gondoltam hogy egyikőnk igényelheti csak?És aki nem igényli annak kell aláírni hogy ő nem veszi igénybe?

Bocsi a sok kérdésért és hogy hosszú lettem.

A válaszokat előre is köszönöm!!

Ja még egy.Nov.-ben szültem.Akkor tavalyra jár szabi a baba után vagy nem?


2010. jan. 28. 14:18
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen. Annyit még azért hozzáteszek, hogy ha közlik, hogy van elévülés az igénylésre, kérje el a férjed a törvényi hivatkozást pontosan, te meg írd meg légy szíves, mert szerintem nincs elévülés, ha mégis van, legalább tudni fogjuk mi is.
2010. febr. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Na megkérdezte a férjem és adnak igénylőlapot és jár a két nap!!!!

Hát hallod kedves utolsó ha nem írod hogy jár akkor szerintem annyiba is lett volna hagyva,úgyhogy neked köszönhetjük hogy ezután jártunk!!!

Elévülési időről nem volt szó.

KÖSZI SZÉPEN!!!!!!!!!!

2010. febr. 4. 16:10
 13/13 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen! Minden jót nektek!
2010. febr. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!