Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi szabi jár egy gyerek...

Mennyi szabi jár egy gyerek után? És azt ki veheti igénybe? Én is meg a férjem is? Vagy hogyan működik ez?

Figyelt kérdés

Segítene nekem valaki?A nyilatkozatban az van:

Alulírott .......................nyilatkozom,hogy az xy évi xy pontja alapján a gyermek (....fő)(itt a gyerek/ek számát kell beíírni????)után járó pótszabadságot igénybe veszem.

Utána van olyan hogy igénylő aláírása(ez ugye értelem szerű.)

Aztán van még lejjebb olyan hogy:

Kijelentem hogy a fenti nyilatkozatban közöltekről tudomásom van és a pótszabadságot nem veszem igénybe.

Ez alatt van hogy házastárs aláírása.

Na most akkor ez mi?Arra gondoltam hogy egyikőnk igényelheti csak?És aki nem igényli annak kell aláírni hogy ő nem veszi igénybe?

Bocsi a sok kérdésért és hogy hosszú lettem.

A válaszokat előre is köszönöm!!

Ja még egy.Nov.-ben szültem.Akkor tavalyra jár szabi a baba után vagy nem?


2010. jan. 28. 14:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem tudom mennyi jár,de azt igen,hogy az veheti igénybe akit akartok.Tehát pl ha te akkor te írod alá,h igénybe veszed a férjed meg azt,h tudomásul veszi.ez a ti döntésetek.
2010. jan. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

A baba után jár két nap. Mivel Te most otthon vagy vele, ezért nyilatkozol, hogy nem veszed igénybe, tehát az apuka megteheti!

Október végén szültem, tavalyra nem járt!

2010. jan. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Csak egyikőtök veheti igénybe, ti döntitek el, hogy ki, és értelemszerűen úgy töltitek ki a lapot. Úgy tudom, hogy 1 gyerek után 1 nap jár. Azt nem tudom, hogy ez a tavalyi évre is vonatkozik-e.
2010. jan. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Az első vagyok.Igen természetesen mivel te most otthon vagy a férjed veszi igénybe.ezt kihagytam bocs.
2010. jan. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én tavaly Júniusban szűltem és a férjem igényelte a 2 napot.Még abban az évben járt.Erre az évre újabb 2 nap jár.
2010. jan. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
75%

Munka törvénykönyve:

132. §

(2) A szülők döntése alapján gyermeke nevelésében nagyobb szerepet vállaló munkavállalót vagy a gyermekét egyedül nevelő szülőt évenként a tizenhat évesnél fiatalabb


a) egy gyermeke után kettő,


b) két gyermeke után négy,


c) kettőnél több gyermeke után összesen hét


munkanap pótszabadság illeti meg. A pótszabadság szempontjából a gyermeket először a születésének évében, utoljára pedig abban az évben kell figyelembe venni, amelyben a tizenhatodik életévét betölti."


Az októberi születésű baba anyukáját nagyon át akarják verni, ne hagyd magad!


A ... részre a Munka törvénykönyvének (1992 évi 22. tv.) 132.§ 2 pontja jön (nem tudom, miért nincs kitöltve).


Nekünk most olyan nyomtatványt adtak a férjem munkahelyéről, amin az én munkahelyemnek kellet nyilatkoznia, hogy én nem igénylem. Ez azért kell, mert csak az egyik szülő igényelheti.

2010. jan. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
75%

Utolsó voltam:

Persze nekem is alá kellett írnom.

2010. jan. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszát!!!!!!

Akkor tavalyra már nem jár?

2010. jan. 28. 22:07
 9/13 anonim ***** válasza:

Jaj, nyuszi :)

"A pótszabadság szempontjából a gyermeket először a születésének évében, utoljára pedig abban az évben kell figyelembe venni, amelyben a tizenhatodik életévét betölti."


Ez azt jelenti, hogy ha a gyerek december 31-én este 11:59-kor születik, akkor is jár még apának vagy anyának a +2 nap arra az évre.


Arról nem szól a munka törvénykönyve, hogy van-e elévülési idő az igénylésre, vagyis szerintem ha 2009-re is kitöltötök most egy ilyen nyomtatványt, akkor 2009-re is el kell, hogy számolják a +2 napot. De nem tudom, hogy más törvényben van-e erre vonatkozó elévülési idő.

2010. jan. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Most olvasom amit írtál és köszi szépen mert akkor mondom is a férjemnek hogy kérdezzen csak rá,mert hallgatnak mint a szaros disznó.Ha jár nehogy már elzsiványkodják!!!

Köszi szépen mégegyszer!!!!

2010. febr. 2. 12:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!