Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha nem szabad öblítőt használn...

Ha nem szabad öblítőt használni a babaruhák mosásához, akkor mitől lesznek olyan puha, lágy tapintásúak? Ti hogyan mossátok ki a ruhákat, takarókat?

Figyelt kérdés
A védőnőm azt mondta nem kell babamosópor,elég a jó minőségű folyékony is. Ariellel,Perwoll-lal mostam,kímélő programmal, de elég érdesek a ruhák. Igaz,használtan kaptuk, és még nem vasaltam ki. De az új plüss rugdalózókat ti mivel mossátok? Segítsetek!
2010. jan. 28. 13:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
48%

Nem szabad öblítőt használni??? Ez nekem új. Különben ki se jön a mosószer rendesen a ruhából.

Épp egyik nap láttam az Auchanban gabi babaöblítőt, nagyon pólyás illata van! :)

2010. jan. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én nem használok öblítőt a gyerekek ruháihoz, nagyon benne marad(hat) az öblítő, azért nem javasolják.

Mi sensitiv dreftet használunk, egyedül a vastagabb törölközők érdesek, minden más finom puha.

2010. jan. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A fehér lenor nagyon jó és direkt babruhához is van,nyugodtan használhatod.
2010. jan. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ecetet használj öblítő helyett (1-2 evőkanálnyi 1 mosáshoz) és ha van intenziv öblítés funkció a mosógépen, akkor azt is. Az ecet oldja a vízkövet, ami így nem ül bele a ruhába és nem lesz kemény.
2010. jan. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A gabi öblítőtől és a dreft baby mszertól mi pöttyöskék lettünk!Most várom a mosódió próbacsomagot, hátha attól nem lesz gond.
2010. jan. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Bocsi az offért,de az ecetet hogyan öntöd bele? A ruhákra vagy az öblítő helyére? És nem lesz nagyon ecet szagú?
2010. jan. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én nem fakszniozom ennyire, érzékeny bőrre való márkás öblítőt használok. De öblítő helyett lehet ecetet is használni: az öblítő helyére kell beleönteni hígítva. Nem lesz tőle ecetszagú a ruha, ellenben puha marad, és a színét is tartani fogja.
2010. jan. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én 1-2 evőkanálnyi 20%os ecetet keverek ugyanennyi vízzel, ezt öntöm az öblítőtartályba. Nem lesz ecetszagú semmi, a mosószer illatát érezni a ruhán. És puhák maradnak.

Nekem a védőnő mondta még az első babánál, akkor újszülöttnél mostam így, később öblítőt használtam. De most megint visszaálltunk ecetre, mert ekcémás lett a fiam, és azóta ezzel sincs gond.

2010. jan. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

miért ne lehetne öblítőt használni?

ecet...

vissza 1900ba!

2010. jan. 29. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
igen, képzeld, én pl szívesen visszamegyek 1900-ba, ha így egészséges marad a gyerekem bőre, és nem vakarja agyon magát
2010. jan. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!