Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor kapom meg a táppénzt?

Mikor kapom meg a táppénzt?

Figyelt kérdés

Már 1 hete táppénzen vagyok.Tudom még korai lenne,de mégis kb mikor kapom meg?És Szerintetek mennyit?

85 e a bejelentett bérem.2 évig voltam.


2010. jan. 28. 12:48
 1/6 anonim ***** válasza:
nekem a táppénz nagyon elhúzódott. kb 1,5 hónap múlva kaptam meg az elsőt. a táppénz a béred 65%-a ha jól tudom.
2010. jan. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az átlagkereset 60%-a. Ha kaptál pl. prémiumot az is beleszámít. Lehet abból még 2 hónap is. Az én munkáltatóm szerencsére kifizetőhely, így ők utalják, akkor amikor a fizetéseket is.

Utána kellene járni, hogy esetleg Te nem postázhatnád-e közvetlen az oep-nek, akkor a munkáltató nem ülne rajta akár hetekig. Legfeljebb a munkáltató kapna fénymásolatot, az eredeti "kutyanyelv" meg menne az oep-hez.

2010. jan. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ha a céged TB kifizetőhely, akkor ők fogják kifizetni a táppénzt. Ha nem TB kifizetőhely, akkor a helyi Egészségbiztosítási Pénztár.


Ha folyamatos táppénzen vagy, akkor elvileg holnap, azaz a hónap utolsó napján kapod meg az orvosodtól a táppénzes papírt. Ezt kell elvinned vagy postán feladnod a cégednek. És ahogy az előbb írtam, vagy ők fizetik ki a rendes fizetéssel együtt, akkor gondolom február 10. körül kapod majd meg.

Ha az EB Pénztár utal, akkor a céged továbbítja 3 napon belül feléjük a papírodat, s a Pénztárnak maximim 22 munkanapon belül kell folyósítania. Azaz átlagban ez 4 hét.


Táppénz összege: ha állományban vagy a cégnél, akkor az első 15 munkanapra, tehát az első 3 hétre betegszabadságot kapsz, ami a bruttó béred 70%-a. A betegszabadság CSAK munkanapra jár.

Ha már kivetted ezt a 15 napot ( de nem hiszem, mert még csak január van ), vagy ha passzív jogon vagy táppénzen ( azaz megszűnt a munkaviszonyod ), akkor a táppénz összege csak 60%, viszont ez jár hétvégére is.


A táppénzből nem vonnak csak adót, egyéb járulékot nem.


Boldog babavárást!

20 hetes kismama

2010. jan. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A táppénzes (állománybavételi lapodat) papírodat add le a munkáltatódnak. Ha a munkáltatód kifizetőhely ők fogják elszámolni, ha nem akkor a Tb felé fogják leadni.

Előszőr a betegszabadságodat kell kivenned, ami 15 munkanap (gondolom ebben az évben még nem voltál keresőképtelen), utána jár csak a táppénz, aminek az alapja a táppénz jogosultság kezdőnapját közvetlenül megelőző naptári évben elért, egészségbiztosítási járulék alapjot képező jövedelem naptári napi átlaga. Azaz 2009.év. A táppénz mértéke 60 %. A betegszabadság a távolléti díj 70 %-a.

Ha 2009. évben is 85ezerre voltál bejelentve akkor az éves járulék alapod 1.020.000,- Ft. Ha nem voltál táppénzen, igazolt távolléten, igazolatlan hiányzáson, akkor ezt az összeget 365 nappal osztják (osztószám), ami 2.794,52 Ft/nap, ennek a 60 %-a 1.676,71 Ft/nap lesz a napi táppénz alapod. Tehát egy 30-as hónapban 50.305,- Ft. (ebből csak adót vonnak le, de ha kérted az adójóváirást akkor semmit).

Remélem tudtam segíteni.

Üdv.Zs.

2010. jan. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm,sokat segítettetek!
2010. jan. 28. 13:12
 6/6 anonim ***** válasza:
az én háziorvosom 2hetente írja a táppénzes papíromat, amivel én már vonulok is be a Tb-hez,személyesen leadom,elvileg 3-szor van kifizetés 1 hónapban,1.-én,10.-én és 22.-én.A munkáltatóm rajta ült 3 hétig a papíron,aztán már ők mondták jobban járok ha személyesen viszem be.
2010. jan. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!