Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 23 hetes vagyok, és több mint...

23 hetes vagyok, és több mint egy hónapja itthon vagyok. A munkahelyemnek rendesen beküldtem a táppénzes papírokat. Az azt jelenti, hogy rendesen kapom majd a 70 %-os táppénzt, vagy várni kell rá míg az OEP kifizeti?

Figyelt kérdés
2009. márc. 22. 12:55
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Szia!Én a terhességem kezdete óta táppénzen vagyok.Nekem a munkahely utalja pénzt és úgy mintha a fizetésemet utalná.
2009. márc. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha a munkahelyed TB kifizetőhely akkor rajtuk keresztül kapod a táppénzt. Ilyen esetben nem szokott csúzsás lenni, annyi táppénzt folyósítanak amennyi táppénzes papír a bérszámfejtés lezárásáig beérkezik. Ha nem TB kifizetőhely a munkahely, akkor papírjaidat az OEP-hez továbbítja, ahol előfordulhatnak csúzsások, de területenként eltérő mértékben.
2009. márc. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%
Ha van a munkahelyeden tb kifizetőhely,akkor úgy fogod kapni,mint a fizut,a leadott táppénzes papírok alapján.Ha nincs,akkor az OEP biztosan késve utalja,van egy bizonyos átfutási idő,ezért vannak csúszások.
2009. márc. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat !
2009. márc. 22. 13:03
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát én már nem tudom, hogy működik.

Én is minden papírt elküldtem, mindent elintéztem, ami kell.

Január 12-e óta vagyok itthon és még egy Ft-ot nem kaptam!

Nem tudom mit képzelnek!

A TB-nél is csak annyit mondanak, hogy 30 munkanap, az igen csak eltelt már.

Türelem kell, az biztos!

2009. márc. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Most már megtudtam, hogy az én munkahelyem hál Istennek Tb kifizetőhely, így rendesen kapom, mintha a fizetésemet kapnám. Csak akkor késik, ha a munkahely tovább küldi az OEP-nek, és ők fizetnek.
2009. márc. 23. 09:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!