Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mitől lesz iker terhesség?

Mitől lesz iker terhesség?

Figyelt kérdés
furcsán hangzik a kérdés de tényleg kíváncsi vagyok!én nagyon szeretnék ikreket de nem tudom hogy mitől függ.mégis mennyi esélyem van rá.hallottam olyan hogy ha vannak valahol ikrek utána két generáció után lesz újra meg ilyenek.a férjem anyukájának az anyukájának az anyukájáék voltak ikrek azt hiszem!:D
2010. jan. 28. 05:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Két eset lehetséges: vagy két pete érik meg és egyszerre megtermékenyülnek ugyanazon aktus során bejutott spermiumoktól (kétpetéjű ikrek, mint két testvér, csak annyi a közös bennük), vagy egy pete megtermékenül és valami ok folytán pár napon belül ez kettéosztódik (egypetéjű ikrek, nagyon hasonlítanak és genetikailag is csaknem azonosak).

Ha a családban voltak ikrek, akkor elvileg nagyobb rá az esély, de manapság a meddőségi kezelések miatt sokkal gyakoribbak az ikrek, mint régen. A hormonális kezelések miatt ugyanis egyszerre több pete érik meg (akár 10-15 is) és az osztódásra is nagyobb az esély a felborított hormonháztartás miatt.

2010. jan. 28. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ
2010. jan. 28. 08:06
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Hajlamosító tényezők:35 év feletti kor,többedik terhesség,kis túlsúly.Nekem az első kettő megvolt,és harmadszorra ikreim lettek.:)
2010. jan. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
A tesóm meg én ikrek vagyunk, de nekünk a családba senkimás nem volt rajtunk kívül iker. Szóval csak mi!!
2010. jan. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!