Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Babona-nem babona, ki mikor...

Babona-nem babona, ki mikor kezdte összeválogatni a kis testvérnek a ruhákat és többit?

Figyelt kérdés
23+2hetes vagyok,és nem tudom illő-e,merjek-e ilyenkor már szortírozni,esetleges hiányzásokat pótolni?
2010. jan. 27. 13:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
én 18 hetes vagyok, még nem kezdtem el, pedig sokat gondolkodom rajta, de nem csak babonából, most még a helye sincs kialakítva a kicsi ruháinak így nem tudnám hova pakolni, meg akkor majd 34-35 hetesen mit fogok csinálni? talán majd ha tudjuk a baba nemét akkor elkezdem kiválogatni és pótolni ami kell, de kimoni és vasalni majd csak a szülés közeledtével...
2010. jan. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én az orvost is csak a 24. hét után mertem felkérni a szülsére, amikor mér van esélye a babának az életben maradásra, ha megszületne. Pedig nem vagyok babonás egyébként, a legkevésbé sem.


A babaruhákat, babaszobát még csak most kezdem összeállítani.


Szerintem tedd akkor, amikor kedvet érzel hozzá. Ha az most van, akkor most. :-)


29 h km

2010. jan. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Babonás vagyok, a 16 hétig nem mertem terhes ruhát venni magamnak(pedig láttam 1-2 jó cuccot akcióban stb.) és 24. hétig a babának sem vettem semmit.
2010. jan. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szia!Én 18 hetes vagyok,de már vettem 3 kombidreszt!Nem vagyok babonás meg különben is minden rendben van!Ha látok szépeket akkor meg is veszem!Az elsőnél is így volt sőt 20 hetesen már meg volt a kiságy és a babakocsi!Szerintem fölösleges várni!
2010. jan. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem szabad sokáig halasztgatni,mert sose tudhatod ,mikor jön váratlan fordulat.Ha esetleg be kell feküdnöd korábban,és rá kéne bíznod valakire,tuti nem úgy lenne elpakolva a ruha,és berendezve a szoba,mint ahogyan azt te szeretnéd.

32 hetes vagyok,valószínűleg jövőhéten be kell mennem a kórházba előre nem látható időre.2 adag ruha nincs még kivasalva,de azok nagyobbak,szóval még ráérnek.

Hétvégén összerakjuk a kiságyat,és a kocsi+hordozó huzatokkal is megvagyok.

2010. jan. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
16 hetesen vettük meg a babakocsit. Ruhát stb. még nem vettünk.
2010. jan. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

a nagy fiammal ilyenkor még dolgoztam,és nem volt időm ilyenekkel foglalkozni.most viszont érzem magamban a tetterőt-és tudom,hogy később nehezebb lesz mozogni....igaz még a gyerekszoba átrendezése előtt vagyunk,de addig össze tudnám válogatni,felírni mi hiányzik...esetleg fali matricákat elkészíteni(mintát)-

amúgy a dokit én is jövő héten szeretném megkérni :-)

2010. jan. 27. 14:29
 8/9 anonim ***** válasza:

En nem vagyok babonas. Ettol fuggeltenul mindket babamat varva a 33. heten kezdtem korulnezni, hogy mi is kell a kelengyehez, 35 hetesen mostam, pakoltam korhazi motyot. Most a 37. hetben vagyok, de vasalva meg mindig csak annyi van, amit az elso napokban raadhatok a babara.

Viszont mindket gyermeknel a terhesseg elejetol raktam felre kelengyepenzt, hogy ne egyszerre terheljem magunkat le anyagilag.

En korabban keptelen lennek ilyesmire, mert huszonparhetesen meg gyakran arrol is elfelejtkeztem, hogy babat varok, annyira porgos az eletunk, dolgoztam is, szoval mas vonta el a figyelmemet, nem a babakelengyezes.

2010. jan. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem vagyok babonás, már a foganttás előtt elég sokmindent vásároltam.:) Így "sürgettem" a babát::)

27 hetes vagyok, és már csak néhány dolog hiányzik.

2010. jan. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!