Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Túl vagytok a fogorvosi...

Túl vagytok a fogorvosi vizsgálaton? Hány hetes korig ajánlott túl lenni a dolgon?

Figyelt kérdés
Van olyan akinek sok fogát kellett tömni?Érdekelne, hogy mi az amiért fizetni kell. Nekem eléggé el vannak hanyagolva a fogaim, van olyan fogam is amiből jókora darab le van törve. Mi tartozik az ingyenes vizsgálatok közé?
2010. jan. 26. 14:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én elmentem, beleírta a kiskönyvbe, hogy ott voltam és kész. Egyébként szerintem nem kötelező elmenni, az nem kell az anyaságihoz és semmihez, csak ajánlott az egészséged miatt. Én nem engendtem semmit csinálni vele, mert nem akartam érzéstelenítőt adatni a baba miatt, anélkül meg nem mertem vállalni. Azaz először még gondolkodtam az injekción, hogy legközelebb megyek és megcsináltatom a fogam, de a hugom pont akkor volt, neki tömte és estére olyan lett a szája, mint akinek kifordították, allergiás lett az injekcióra. Na, innentől aztán mondhatott akárki akármit, én nem adatok be semmilyen szurit, mert mi van ha nem rajtam,hanem a picin vált ki ilyen tünetet, és nem kezelik (mert ugye észre sem veszik.) Szóval nekem aztán mondhatja bárki hogy biztonságos, 7 hetes vagyok a kistesóval, de biztos hogy max megnézetem a fogaim (és csak akkor húzatok, ha már nagyon fáj)
2010. jan. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én 18 hetes vagyok,de még nem voltam!Van két rossz fogam,de nem fáj!Én sajnos olyan vagyok,hogy csak akkor megyek ha fáj!Az érzéstelenítő nem árt a babának!
2010. jan. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én 20 hetes vagyok, s nem voltam fogorvosnál. Rettegek tőle, plusz itt nálunk senki nem mondta, hogy kötelező elmenni. Ráadásul nem is olyan régen voltam, függetlenül a terhességtől.
2010. jan. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia, sajna nekem is nagyon rosszak a fogaim, nagyon sok fogamat kell tömni (ezt örököltem). Én úgy döntöttem, hogy inkább magándokihoz megyek, van olyan szuri amit lehet terhesség alatt is adni, igaz mértékkel. Én úgy tudom, ha van rossz fogad begyullad az vetélést is okozhat. Én a helyedben nem hanyagolnám el. És egyébként a kiskönyvedbe is bele kell hogy pecsételjék, nincs gond a fogaiddal. Sajnos azt nem tudom, hogy mi tartozik az ingyenes vizsgálatok közé, de szerintem ilyenkor minden olyan ami a fog megtartásához kell.
2010. jan. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Magándokihoz nem tudok menni, mert tényleg sok a rossz fogam, nem tudnám anyagilag állni a dolgot. Csak jó lenne tudni alapból mi tartozik ebbe az ingyenes körbe.
2010. jan. 26. 15:32
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha körzetihez megy az ember, akkor ingyenes a tömés, fogkő levétel...stb...

Egyedül a pótlásért kell fizetni.

2010. jan. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én 10 hetes terhes vagyok és már túl vagyok az első fogászati vizsgálaton. Igaz, az első terhességem alatt több fogam tönkre ment, tömni kellett, ezért döntöttem úgy, hogy most időben megyek a dokihoz. A fogmegtartó kezelések ingyenesek, ahogy az utolsó is írta, csak a fogpótlásért, injekcióért kell fizetni.
2010. jan. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én még nem estem túl rajta, de februárban megejtem, - akkor lesz rá keret, az sztk-ban rettegek, így magánhoz járok már 2 éve...

Van egy lyukas fogam, régi tömés esett ki belőle, azt mindenképp megcsináltatom a terhesség alatt, szeretném elkerülni, hogy rosszabb stádiumba kerüljön, és gyökérkezelni kelljen...

22 hetes km

2010. jan. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekem, vagyis nálunk nem kötelező (Tatabánya)

Persze ettől függetlenül én megyek, de majd csak szülés után, mert sajnos nekem sem a legjobbak. Bár a C vitamin és a Kálcium sokat segített.


34 hetes.

2010. jan. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nagyon félek igazából, mert így azért csak másképp bánnak az emberrel mint maszek alapon. Viszont nagyon rosszak a hátsó rágó fogaim, félek, hogy begyulladnak terhesség alatt.
2010. jan. 29. 15:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!