Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért nem hallok semmit az...

Miért nem hallok semmit az Angel sounds-szal?

Figyelt kérdés
Veettem egy angel sound-ot, mert angliában élek és sajna itt elég rossz a terhes gondozás, ahogy most tapasztalom. Már 5 hetesen elmentem, hogy regisztráljak a dokinál, de csak a 10. hétre jutottam el a vizsgálatra, ahol se vizelettel, se vérrel nem állapították meg, hogy terhes vagyok (3 tesztem van, ami a terhességemet bizonyítja, plusz 2 kimaradt vérzés, plusz mellékhatások) Sajnos a vérnyomásomon kívűl nem nagyon izgatta semmi, elhitte, hogy terhes vagyok, és csak a következő alkalommal most csütörtökön, amikor már 12 hetes és 2 napos leszek, akkor fog vizeet mintát kérni és vért venni, de nem tudom, hogy akkor szívhangot hallgat e, mert ultrahang nem lesz ennél a dokinál. Itt csak 12 hetesen (amit még nem tudok, hogy mikor lesz nekem, már úgy értem, még nem kaptam időpontot) és 20 hetesen van uh. Úgyhogy azért gondoltam, hogy a magam megnyugtatására veszek egy ilyet, de sajna nem nagyon fogok rajta semmit, pedig holnap lesz az utolsó napom a 12.hetemből, és én azt hallottam, hogy már valaki 10 hetesen befogja a szívhangot. Mért nem hallom a szívverését, ha az előírásoknak megfelelően próbálom használni, hova kéne tennem, mert ahogy észrevettem, még a saját szívverésemet is éppen éppen hallottam vele.
2010. jan. 25. 17:39
 1/9 anonim ***** válasza:

Nálunk a védőnőnek kötelező szívhangot nézni, és 14 vagy 16hetesen kötelező megtalálni a baba szívhangját, addig nincs baj.

Még picike, és el tud bújni, jó a kis ketyegőjük, de amilyen picik, ne aggódj ha még nem hallod.

Várj még két hetet, és jó hallgatüzást

2010. jan. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi, de lehet, hogy mégis hallotam, mert egész lent volt egy olyan, mint mikor a vonat beindul: tüf-tüf-tüf, amikor még nem gyorsul be, de olyan gyors, mintha számolnál, és mire kimondod az egyet már jön a kettő. Nem tudom, csak egy helyen hallottam. Lehet az volt.
2010. jan. 25. 17:58
 3/9 anonim ***** válasza:

szia!

nekem is van ilyen ketyerém.igaz kb a 17. héttől. nekem is tuf-tuf. :) de előre szólok, lehet hogy hallasz amolyan össze-vissza szívverést, ne pánikolj be! mint én...

különben a te korodban inkább lent, a szemérem csont felett hallod. én már 24 hetes vagyok ilyenkor már körbe kergetheted a pocakban. :) de ne sokáig. a mi kisfiúnk pl kifejezetten utálja. (menekül) úgyhogy eddig 4. volt hallgatva. úgyis megnyugtat az állandó mocorgással.

minden jót neked!

2010. jan. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
ja! azért nem kell pánik, mert én felhívtam a dokit, és megnyugtatott, hogy ilyenkor még néha csinál ilyent, mert később áll be egyenletesre.
2010. jan. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
És egészen lent nézd. Nekem még a 20. héten is nagyon lent kellett hallgatóznom, meg is ijedtem, mert majdhogynem a szeméremdombomon tologattam a ketyerét.
2010. jan. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

nekem ugyan nincs ilyenem, de pl a 12 hetes uh-nál teljesen lent találta meg a babát uhval a doki, majdnem a szemérem csontomnál! de 14 hetesen doplerrel nem találta a doki, kicsit be is pánikoltam, aztán meg UH-zott ott látszott a szívverése, szóval nekem csak a 17. hét környékén tudták először meghallgatni a szívét ilyen ketyerével, addig csak uh-n látszódott:) nem hiába mondják a mai napig, hogy bennem elveszik a gyerek:P

25 hetes km

2010. jan. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Én a 13. hét környékén vettem ilyet, azóta hallgatom vele a zakatolást. Mindenképpen alul próbáld, amennyire alul csak lehet, a szeméremcsont körül, én a 16. héten is csak ott hallottam. Szóval csak nyugodtan, lassan, meglesz az a hang, ne aggódj.
2010. jan. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
68%

Aki tiz hetesen hallja szivhang hallgatoval, az el van szamolva es valojaban mar nagyobb terhes.

Kb a betoltott 12. hetig a baba a meheddel egyutt kompletten a szemeremcsont mogott van meg, a csont learnyekol, azon at nem hallhato a szivhang.

Ha elolvasod az angelsounds tajekoztatojat, akkor abban is megtalalod, hogy a 12 hetes terhessegtol hallhato vele a szivhang. Nekem is olyan keszulekem van, raadasul szinten angol, angol nyelvu hasznalatival.

Es meg akkor sem biztos, hogy egybol meglesz.

Az elso babamat a 15. heten hallottuk vele eloszor, a masodik babat mar betoltott 12 hetesen, igaz, hogy akkor sovanyabb is voltam joval, valamint tapasztaltabb is, tudtam hogy mit es hol kell keresni.

Ennyi idosen meg kozvetlenul a szemeremdomb felett erdemes probalkozni, kozepen, majd kicsit oldalt es probald meg magat a letapogatot is mas szogben odarakni, hogy inkabb a szemeremcsont "moge" hallgathass vele.


Kicsit feljebb ket oldalt a sajat hasi arteriadat is hallhatod, ne tevesszen ez meg. A kulonbseg az, hogy a tied lassu, vagyis olyan, mint a te szivveresed, a babae 140-150 korul van, tehat kb ketszer olyan gyors. Olyan, mint egy zakatolo vonat. A koldokzsinor aramlasat is lehet hallani kesobb, az kb megegyezo a te szivveresed utemevel, viszont susogo luktetes, nem dobbanas.

Ha semmit nem hallasz, meg a sajat szivveresedet sem, akkor a keszulekkel van gond.

Jah es mindenkeppen hasznalj valamit nedvesitesre, szarazon nem jo. Nem tul zsiros testapolo, viz, vagy ultrahangos zselevel tudod hasznalni.


(Amugy fel a fejjel, ne lasd ilyen soteten a kinti terhesgondozast, mert ennyire nem rossz. En is kint estem teherbe es szultem meg a babamat, sot, a masodikat is DIREKT ott vallaltuk. (Tobbek kozott a nagyon pozitiv szuleselmeny es a rendszer miatt akartam ott szulni a masodik babat is.) Megis ugy adodott, hogy a harmadik trimeszter elejen vissza kellett koltozni Magyarorszagra. Nekem ez nem jobb. Tul van bonyolitva. Lassan szulok, de mar mas dolgom sincs szinte, csak orvoshoz jarni, szulesznovel talalkozni, meg vedonovel beszelgetni. Heti 2-3 alkalommal vagtatok hozzajuk, mint a vasari csiko.

A sok ellenorzes ellenere a dokik a verkepemre valo ranezes nelul nyomatnak belem a plusz dolgokat, ennyi receptet en eletemben nem kaptam meg, mint itt az elmult tiz hetben. Kozben meg semmi bajom. Viszont hetente egyszer valaki ramhozza a fraszt, aggodalmat kelt.

Raadasul meg a szulest sem uszom meg a biztositasbol, mert erosen illik osztogatni a halapenzt szules utan, mintha nem tudnam hova rakni (kint ilyenrol szo sem lehet). Csereben minimum harom napot dekkolhatok a korhazban szules utan akkor is, ha nincs ra szuksegem es jol vagyunk es mar most parazok a nem tul kedves korhazi szemelyzet es a gyenge higienia miatt (merthogy itt nagyon sokan irogatnak bunko csecsemosnoverekrol es veres, piszkos wc-kagylokrol).

Ha ram hallgatsz, akkor orulsz, mert jobban jartal.

2010. jan. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
közben egy fórumon segítséget kaptam, és befogtam a picikét, az apukája is hallotta, de csak pár másodpercre, aztán elmozdult a készülék, és már nem akartam zaklatni szegényt, így hagytam. Holnap felvesszük a hangját, de nem akarom minden nap hallgatni. Talán tényleg nem jó szegénykémnek, hogy zaklatom. Remélem holnap is sikerül befogni. Megnyugodtam. Köszönöm szépen a válaszokat.
2010. jan. 25. 22:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!