Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehetek terhes? Az a helyzet,...

Lehetek terhes? Az a helyzet, hogy lefeküdtem a barátommal és a menstruációm már 10 napja késik. Védekeztünk óvszerrel sőt még ki is vette joval elötte mielött elment. Bővebben lent.

Figyelt kérdés
A gumi nem szakadt ki.Múlt hónapban 28. án feküdtünk le, utána csak párszor pettingeltünk, de akkor sem kerülhetett belém semmi. Viszont azon a héten mikor meg kelett volna jönnie párszor volt höemelkedésem és beteg lettem a hét végére. Próbáltam nyugodt maradni és nem stresszelni ezen, de ahogy telnek a napok és semmi. Kezdek egyre joban idegeskedni ez végett pedig tudom, hogy ezis csak késleltetheti. Az orvos felírt antibiotikumot. A menstruációm kb fél éve kezdett rendszeressé válni.Lehet, hogy a felfázás végett marad el ennyi ideig? Vagy valahogy kerülhetett belém valami? Amíg szedem a gyógyszert az alatt is lehet terhességi tesztet csinálni? Ez nem befolyásolja? Terhességi tünetek már lennének? Volt pár olyan érzésem, hogy feszült a mellem meg fájt úgy a hasam, mint ahogy szokott mindig a menstruációm elött, de elmúlt. A válaszokat elöre is köszönöm!
2010. jan. 25. 12:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ne aggódj, a leírtak alapján elég kicsi az esélye, hogy terhes vagy. A stressz és a betegség simán késleltetheti! De ha ennyire aggódsz, akkor érdemes lenne csinálni egy tesztet, 10 napos késésnél már bőven kimutatná, ha lenne valami!
2010. jan. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

sztem is kicsi az esély.


a tüneteket okozhatja a felfázás is+rástresszeltél a dologra.


a legjobb ha csinálsz tesztet!és nyugi:)

hány éves vagy?

2010. jan. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Most megnyugodtam egy kicsit.Ha nem jönne meg akkor csinálok hétvégén egy tesztet..pénteken a gyógyszerem is elfogy,de remélem erre nem lesz szükségem!köszi a segítséget,ez sokat jelentett nekem.....16 éves vagyok.
2010. jan. 25. 13:04
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Próbálom sorban:

a felfázás simán okoz hosszú távon menstruációs problémát, én is sokszor voltam felfázva és még évek múltán sem volt kiszámítható a ciklusom. (bár ezt más is okozhatja, de ez is biztos benne volt).

Ha gyógyszert szedsz az nem befolyásolja a teszt eredményét, az ugyanis csak a HCG-t (terhességi hormont) mutatja ki.

Terhességi tünetek mindenkinál máskor jelentkeznek, valakinél egyáltalán nincs, erre nem érdemes alapoznod, de azt sem jelenti, hogy ha hasonlókat észlelsz magadon akkor terhes vagy, ugyanis a PMS-nek (pre-menstruációs szindrómának) is ugyanazok a tünetei sok nőnél mint a terhességnek.

Szerintem nem vagy terhes, azok alapján amit leírtál nagyon kicsi a valószínűsége. A késést nagyon sok dolog okozhatja, a felfázástól az idegeskedésen át egészen az olyan bagatell okokig, mint hogy egy nőnek általában nem minden hónapban van peteérése és tüszőrepedése, ami nélkül nincs menstruáció. Ez természetes, nem kóros dolog.

Tehát csinálj tesztet a napokban reggeli ELSŐ vizeletből. Biztos negatív lesz és akkor megnyugszol. Ha a következő ciklusodban sem jön meg a menzid vagy valami más betegségre hajazó tüneted lesz akkor menj el dokihoz.

És jól csinálod, nyugodj meg :)

36 hetes kismama

2010. jan. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az előző válaszoló tökéletes, mindenre kiterjedő választ írt. :-)
2010. jan. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget!Rendesek vagytok:)
2010. jan. 25. 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!