Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért lehet az, hogy ha...

Miért lehet az, hogy ha oldalt fekszem pár percen belül elkezd rugkapálni a babám, ha viszont a hátamon akkor sokkal nyugisabb?

Figyelt kérdés
a hetedik hónapban vagyok és azt hallottam, hogy ilyenkor már nem nagyon ajánlatos háton feküdni.Viszont ha az oldalfekvést választom akkor elkezd "csikizni", meg rugdosni.Bár az igazat megvallva eléggé aktív baba és sokat ficánkol alapból is.
2010. jan. 25. 11:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan úgy kényelmetlen neki. Szerintem fekhetsz háton is, a baba úgyis jelzi, ha neki nem jó: Én is próbáltam csak oldalt fekve aludni, de mindig hanyatt ébredtem..legtöbbször a pici békésen tűrte, aztán meg rugdosott, ha megunta úgy :)
2010. jan. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem inkább akkor rugdos, ha háton vagyok. Szerintem is azt jelezheti, hogy hogy nem jó neki.
2010. jan. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Aháton fekvés nem azért nem ajánlatos,mert a picinek kényelmetlen,hanem mert elnyomja az anyai ereket.Én ikreket várok,31 hetes vagyok,és háton egyáltalán nem tudok feküdni,mert olyankor rámjön a szédülés,meg nem kapok levegőt.Tehát marad a jobb,vagy bal oldalam,ilyenkor én is jobban érzem a picit,de szerintem nem azért,mert kényelmetlen neki.Ők ott bent jól védve vannak a külső behatásoktól.
2010. jan. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy tudom,hogy nem ajánlatos teljesen hanyatt feküdni.Akadályozza a normális anyai vérkeringést.Mondjuk én(27 hetesen)nem is tudok hanyatt lenni,feszül a hasam,csak oldalt.Vagy egy összehajtogatott takarót teszek a térdhajlatom alá,hogy ne "lapuljon" ki a hasam.
2010. jan. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
sziasztok! nem csak az a baj hogy mi rosszul lehetünk, meg zsibbad a láb, ha hanyatt fekszünk. hanem a baba vérellátását is akadályozza a hasi aortára nehezedő nyomás. hogy mitől mozog, mitől nem, azt nem tudom. az enyém megkímél. kivéve ha ülök. :)
2010. jan. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek a választ!Azért megnyugtattatok és már nem parázom annyira se az oldalt fekvés se a háton fekvés miatt. Este oldalt kezdem reggel háton ébredek.

Sőt az újabb babapóz amit előad a kisfiam az az, hogy esténként teljesen kidudorodik a jobb oldalam, de annyira, hogy a bal felé olyan meredek mint egy sípálya! Nagyon viccesen néz ki.Talán a kis popója, lehet?Nem tudom. De általában jobb oldalon dudorodok.

Kipróbáltam , hogy én is megtámasztom a pocakom oldalt fekvésben és tényleg sokkkal kényelmesebb.

Még egyszer köszi a tanácsot mindenkinek.

29 hetes kismama

2010. jan. 26. 07:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!