Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen érzés mikor csuklik a...

Milyen érzés mikor csuklik a pocaklakó? 30 hetes km.

Figyelt kérdés
Mintha éreznék valami ritmusos dobogást néha,az lenne a csuklás?!
2010. jan. 24. 20:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
8%
Életemben nem hallottam ilyet, hogy az lehetne érezni, meg hogy csuklik egyáltalán...mitől csuklana? El sem tudom képzelni, pedig van már néhány gyerekem.
2010. jan. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Utánanéztem,azt írják sok helyen hogy a baba csuklik hisz fejlődik a tüdeje...!
2010. jan. 24. 20:58
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el kedves válaszoló, hogy csuklik! Nekem naponta többször is szokott, igen, kb. a 30. héttől, amikor már fejlett a tüdeje,rekeszizma ritmikusan mozog a hasad a csuklásától, mert kis mohó volt és nagyot nyelt a magzatvízből a kis drága. Egyszer uh közben volt ilyen és a doki magyarázta közben, hogy most éppen csuklik:)
2010. jan. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


33 hetes vagyok, és úgy a 20.héttől folyamatosan érzem a csuklást. Engem kimondottan zavar. Persze annyira nem zavar, inkább fura :)

Van, hogy naponta kétszer is... szereti a magzatvizet biztos :D

Egyébként, igen. Ritmusos , szóval tuti hogy azt érzed.


Jó babavárást!

2010. jan. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Kedves első válaszoló, erről ezer helyen olvashatsz... Nemhogy érezni, még látni is lehet! :)


Igen, ritmusos "lüktetés", pont olyan, ahogy mi is csuklunk. Valószínűleg azt érezheted. Legalábbis nálam az egész pocakom remegett már a végefelé, kicsit hasonlít a szívdobogáshoz, vagy nem is tudom hogy írjam le.

2010. jan. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
13%
Első vagyok, köszi szépen, de kismamaként nem azzal töltöttem az időmet, hogy bárhol olvasgattam arról, hogy mit csinál a baba odabent, hanem dolgoztam és sportoltam és utaztam míg volt lehetőségem. Szóval ez nekem újdonság, bár az elmondottak alapján be tudom azonosítani a mozgást így két gyerek kihordása után, de gőzöm sincs hogy ilyenkor mit csinál a baba.
2010. jan. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nekem sincs könnyű terhességem,sok a megoldandó dolog de mégis minden héten figyelemmel követem mi történhet a pocaklakóval odabent:-)

Embere válogatja!

2010. jan. 24. 21:10
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én 33+1 hetes vagyok,és már-már kezdtem aggódni,mert eddig én sem éreztem.Na de tegnap este végre!!!!csak pár percig tartott,és annyira nem volt erőteljes,de tuti csuklás volt,ritmikusan piciket ugrált.nem volt kellemetlen,csak fura.:)Azt olvastam,ha magzatvizet félrenyeli,akkor csuklik.

Boldog babavárást

2010. jan. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Most már naponta 3-4 szer is érzem több percen keresztül...ez normális,ugye?!
2010. febr. 3. 15:21
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia


Az én fiam is borzasztóan sokat csuklott a pocakomban. Naponta többször is éreztem azt a ritmusos dobogást, ahogyan Te írod. Bizony volt, hogy már kellemetlen volt, olyan sokáig tartott.

Aztán megszületett és az első 4 hónapban is rendszeresen csuklott. Kb. az 5. hónaptól kezdett ritkulni a csuklások száma.

Most már csak ritkán csuklik (7 hónapos lesz)

Gondolom a rekeszizma megerősödött, annyira, hogy már nem minden evés után csuklik :)


Jó babavárást Neked :)

2010. febr. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!