Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Minden vágyam az apás szülés....

Minden vágyam az apás szülés. A férjem határozottan nemet mondott. Rámehet a kapcsolatunk erre, hisz engem nagyon bánt?

Figyelt kérdés

Szeretem a férjem, úgy érzem nagyon jól választottam.

Szerinte mostanába annyira fel van kapva ez az apás szülés, meg különben is mi keresnivalója ott a férfinak, majd bejön amikor vajúdom, de a szülést nem akarja látni. Így mondta,hogy : "Isten ments hogy ott legyek". Inkább majd a folyosón izgul.Ez annyira rosszul esett.

Hozzátenném,az első babát mikor vártuk,teljesen mindegy volt. A picit elveszítettük félidőben. Sajnos nagyon nehezen hevertem ki a történteket.

Nem csak a pici halála volt fájdalom, hanem az a környezet, az orvosok, a szülésznő hozzállása, a szívtelenség, megalázottság és......egyszerűen el nem tudom mondani mit éreztem akkor. Nagyot csalódtam az egészségügybe, azóta útálom az ilyen helyeket.

Most nem lesz mit tenni, menni kell. Félek az újboli kiszolgáltatottságtól, megbántásoktól, hogy nem lesz mellettem, nem lesz velem senki.

Most mit tegyek? Édesanyámat kérjem meg, hogy jöjjön be?

Nagyon bánt ez az egész, de a férjemre meg nem erőltethetem rá, lehet hogy másként élné meg.

Mit tegyek?

Segítsetek kérlek!


2008. aug. 12. 10:50
1 2
 1/11 anonim válasza:
55%

Szia!

Szerintem jobb lenne ha nem erőltetnéd,nehogy rámenjen a házasságotok,lehet hogy ő is nagyon félt benneteket és nem akarja látni azt a szenvedést amit átélsz közben.Nálunk fordítva van én nem nagyon akarom hogy bejöjjön.Szerintem anyukád vagy anyósod vagy a legjobb barátnőd lenne jó de az legyen akiben 100%ig megbízol.A neten is azt olvastam hogy egyik féltől sem jó ha a másikat kényszerítí.Boldog babóvárást és sok sikert!28 hetes kismami

2008. aug. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
55%
Az én párom is kerek-perec kijelentette, hogy ő nem jön be! Én ezt elfogadom, sőt, lehet örülök is neki. Ismerem milyen, nem erőltetném rá. Én is anyuban gondolkodom, de az is felmerült, hogy egyedül csinálnám végig. Ne bántson téged a dolog, sok férfi utasítja el az apás szülést! Nem ezen múlik a jövőtök.
2008. aug. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

En nagyon nehezen tudnek ezen felulemelkedni :(

Ez lesz eleted legszebb, de legkemenyebb, legemberprobalobb esemenye, a ferjed meg joban, rosszban megigerte, h melletted lesz. Soha olyan szukseged nem lesz a tamaszara, mint most, akkor is, ha csak uldogel melletted.

Ha nem akarja ezt latni, mi lesz, ha megoregszetek, ne adj isten megbetegszel, nem fog apolni, furdetni, esetleg pelenkazni?

A hazassag, a szeretet arrol szol, h akkor is a masik mellett vagyunk, amikor a legnagyobb szukseg van, es magunk ele tudjuk helyezni a masikat.

Talan ezt elmondhatnad neki.

Minden jot!

35 hetes kismama

2008. aug. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ne erőltesd rá!Nem érdemes.Van egy lányom,mikor tehes voltam az apja kézzel-lábbal tiltakozott az apás szülés ellen,az anyósom meg adta alá a lovat.Mikor eljött a szülés ideje,burokrepesztés,beöntés,akkor ugye nem volt bent,utánna már ott lehetett volna,de én az injekció hatására a fájások közt aludtam.Aztán annyira hirtelen jött a szülés,eszembe nem volt ,hogy behívassam,gyorsan kellett megszülni.Mikor megvolt a baba akkor szóltam a dokinak,hogy mostmár hívja be a férjem,nem lehetett szép látvány,akkor varrtak össze,amikor bejött és iszonyúan dühös volt,mert mikor kiment hozzá a doki szólni,azt hitte,hogy szülünk,de már megvolt a baba.Szerintem szülőszoba látogatásra menjetek,hátha meggondolja magát,telefont vigyél magaddal,hogy tudj vele beszélni.Én is elveszítettem a 2.-babát,sajnos idén 5 hónaposan derült ki,hogy nem teljesen egészséges és meg kellett szülni.Egy nő volt aki rettentő bunkó volt,a többi mind rendes.Egy fogadott orvos v.szülésznő talán segíthet ezen.

Van aki nem szerti látni ha a szeretett személy szenved.

2008. aug. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
63%

Az elozo utolso mondataval vitatkoznek egy kicsit :)

Az, h nem szereti latni, h a masik szenved az a rosszabb, vagy szenvedni, egyedul, a parod nelkul, azert, mert az "nemszereti latni"?

2008. aug. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Ez nagyon nehéz lesz. Annyira de annyira szeretném hogy velem legyen. Komolyan sírhatnékom van.

Abban reménykedem, talán meggondolja magát az utolsó pillanatban.

Azt mondja annak idején még orvos sem kellet, meg az árokparton szültek (az ő anyja is ott született), ÓÓ micsoda divat ez. Érveltem én mindennel,hogy régebben még "prüdebbek",konzervatívabbak voltak az emberek, sötétben sexeltek. Stb..

Nem csak azért fáj, hogy pont Ő legyen velem, hanem azért is, hogy legyen velem valaki, hogy "megvédjen". Csúnya dolog, de valahogy úgy éreztem az előző szülésnél, hogy a vajúdó szenvedő kismamát (főleg ha elveszíti gyermekét) abszolút semmibe veszik, kiszolgáltatott, szinte azt csinálják vele amit akarnak, úgy beszélnek vele ahogy akarnak. Amikor pedig a kismama szóváteszi mindezt, vagy a betegjogi képviselőt emlegeti előszeretettel modnják rá, hogy "nincs magánál" " a fájdalomtól nem emlékszik" "nem tudja mit beszél". Ezektől tartok a legjobban.

Az orvosomban megbízok, jófej nagyon, de valahol mégis bennem van az előzőek tapasztalata, és egyedül mégegyszer nem szeretném ezeket átélni. :(.

Anyukámban gondolkodtam, de annyira abajgatna, meg osztaná az észt hogy szerintem meg az idegesítene fel.

Na majdcsak lesz valahogy.

2008. aug. 12. 11:33
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Az én párom is eddig azt mondta,hogy bejön,de minél közelebb a nagy nap(34 hetes vagyok),annál inkább mondja hogy nem jön be,mert nem bírná végignézni,hogy szenvedek.Először engem is bántott,de rájöttem,hogy nem szabad beerőltetni ha nem teljes önszántából akarja,mert annak még rossz vége is lehet!Attól,hogy nem lesz bennt,még nem szeret minket kevésbé.

Minden jót,és boldog babavárást!

2008. aug. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

szia!



az én párom is kijelentette,hogy Ő nem hajlandó bejönni, és mikor mentünk a szülészetre, nagy csodálkozásomra, a szülésznőkérdésére azt válaszolta, igen apás szülés lesz:-)))

mig vajudtam addig is bent volt,mikor kezdődőtt a kitolási szakasz,mondtam neki,ha gondolja nyugodtan menjen ki, de maradt, azt mondta nem hagy egyedül...azóta is életünk legnagyobb élménye, és hála az égnek minket összekötött még jobban, és azóta jobban tiszteli a szülőnőket:-))) végig szenvedte velem a 10 órát...pedig még egy csepp vértől is rosszul van, ott meg végig nézett mindent ,nem takartak semmit,alternativ volt a szülőszoba

ugy hogy lehet a Te Párod is meggondolja magát még


nekem a sóginőmmel volt megbeszélve,h bejön velem,de sajn ő nem jöhetett,mivel apuka volt bent, és csak egy személy lehetett velem...

2008. aug. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia.Én is szeretném ha bejönne velem a párom a szülésre de nagyon makacs és azt mondja szó sem lehet róla. Nem erőltetem én sem de rosszul esik.Másrészt viszont megértem. Amiket leírtál az elöző sajnálatos élményedről azt elmondtad a párodnak is? Ahogy én olvastam nekem nem lenne szívem egyedül hagyni téged.Mond el neki így ahogy itt leírtad.Meg fogja érteni. Boldog babavárást.
2008. aug. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem se erőltesd. Kérd meg (ezt úgyis mondta magától is), hogy legalább a vajúdás alatt legyen veled és beszéld meg anyukáddal, vagy barátnővel, vagy bárki mással, akiben bízol, hogy a szülésnél váltsa le, ha kell. Aztán meg könnyen lehet, hogy a vajúdás vége felé nem akar otthagyni és mégis marad. Ott és akkor sokminden másképp alakulhat még benne, mint ahogy most gondolja. Bízd rá, de azért mondd neki, hogy Neked ő lenne a legnagyobb segítség. Azért egy "váltás" legyen készenlétben, egyedül semmiképp ne legyél!
2008. aug. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!