Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ugye az nem igaz, hogy aki...

Ugye az nem igaz, hogy aki terhesvitamint szed, az óriás babát szül?

Figyelt kérdés
Terhességem előtt is szedtem az Elevitet, most a 18. hétben áttértem a Gravidára. Én végig szeretném szedni, mert egyrészt minden vitamin benne van, ami kell, másrészt nekem is jót tesz.
2010. jan. 24. 12:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem igaz.

Ha igaz lenne, akkor minden kismamának felírnák receptre, akiknek előreláthatólag uh szerint pici a babájuk.

Nyugodtan szedjed, ez egy hülye tévhit.

2010. jan. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem igaz, elevitet szedtem végig, 3280 grammal született a lányom.
2010. jan. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Én végig szedtem az Elevitet a terhességem alatt.Hát így utólag már nem tudom de az én lányom 4250 gr-al látta meg a nap világot!!Felmerült bennem a kérdés hogy mi van ha nem szedtem volna?Nemis tudtam volna megszülni komplikáció mentesen és megis császároztak.
2010. jan. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Én terhességem eleje óta szedem az elevitet mindennap és most a 28. héten kiderült h minden "tartalékomat" elszívta már a baba tehát pótolnom kell.

Szóval nemhogy sok lenne a babának de kevés is!

Szedd mindennap!

2010. jan. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm szépen a válaszokat!
2010. jan. 24. 12:32
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

:)

én nem szedtem soha egy szem vitamint sem csak a vasat mert vérszegény vagyok/ voltam a fiam 40.hétre 4120dkg-val született és ez még csak genetika sem lehet, mert nem volt ekkora baba még a családba, nem volt terhességi cukrom sem, és nem is ettem sokat csak 6 kg híztam a bébivel, úgyhogy nem tudom min múlik, hogy kinek mekkora babája születik.

2010. jan. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Én végig szedtem a Gravidát.2900grammal 53cm-rel született a fiam időre.
2010. jan. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

En is cafolok: mindket babam tervezesekor elkezdtem szedni, majd terhesseg alatt vegig es szules utan is par honapig. MIvel kis korkulonbseggel jottek a babak, igy osszesen harom terhesvitamin mentes honapom volt 2007 kozepe ota...

Az elso babam 3660 g-mal szuletett, ami nem sok ahhoz kepest, hogy a csaladban minden baba 4 kg korul van es en is kozel 180 cm magas vagyok, szoval nekem "illett" ekkora babat szulni.


Most a masodik babammal felidosen kerultem uj orvoshoz, aki azt javasolta, hogy ne szedjek tobb terhesvitamint, nehogy tul nagy legyen a baba (mivel javaslat volt, igy szedtem tovabb, mert en ebben nem hiszek). 30 hetes uh-n megallapitotta, hogy kisebb a baba kicsivel, mint kellene. Poenbol visszakerdeztem: akkor szedjek napi ket vitamint, mert ugye a multkor azt mondta, hogy attol no nagyra? Erre azt mondta, hogy szedhetek ismet, de nem ettol fugg.

Szep. Meg jo, hogy nem fizetek a terhesgondozasert, mert ha meg penzt is kerne a ossze-vissza beszedert, az durva lenne. :-)

Azota 36 hetes lettem, a babam utolerte magat, mostmar teljesen jo meretu, az en verkepem meg meglepoen tokeletes, sehol egy csillag, se semmi gond, ugyhogy en maradok a vitaminnal.

2010. jan. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Én szedtem az első kisfiamnál is az elevitet, és 4540 gramm volt és 54 cm.41+6 hétre született. Nem tudom, hogy a vitamin miatt volt-e akkora, de nagy volt.

Most a 33.hétben vagyok, és a babám már 3 kg. Elevitet szedek ugyan úgy, és nem tudom hogy emiatt van-e. Kezdek kételkedni benne :)

Az uh a doki azt mondta, hogy szedjem nyugodtan a vitamint tovább, az orvos, akinél szülni fogok, azt mondta, hogy ne szedjem, és a szülésznőm, pedig azt mondta, hogy kétnaponta szedjem. Nos, most akkor döntsem el :D

Én szedem kétnaponta, és 2 hét múlva újra uh. Kíváncsi leszek az akkori méreteire.

2010. jan. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
én végig szedtem az elevitet és 3150 grammal született meg a baba
2010. jan. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!