Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van közöttetek asztmás kismama...

Van közöttetek asztmás kismama, aki FOSTER SPRAYT használ? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Nem olyan rég derült ki, hogy asztmás vagyok, és az is, hogy kismama. Kaptam srayt amit napi 2X2 puffot kell a tüdőmbe beszívni. Az orvos szerint lehet terhesség alatt is, de a beteg tájékoztatóban az áll, hogy terhesség, és szoptatás alatt nem alkalmazható. :( Aggódom, nehogy baj legyen a picivel. Ti is használtok ilyen, vagy másmilyen sparyt miközben babásak vagytok? ( itt az asztmás kismamákra gondolok ) Köszönöm a válaszokat!
2010. jan. 24. 10:00
 1/5 anonim ***** válasza:

A nőgyógyászoddal beszéltél erről?

Én beszélnék vele is, meg egy másik dokival, hogy melyik mit mond... Ezt találtam a neten:

Károsíthatják-e az antiasztmatikumok a magzatot?

Asztmás kismamák százain tett megfigyelések alapján állítható, hogy a legtöbb asztma elleni gyógyszer biztonsággal alkalmazható terhesség idején is, és nem kell tartani a veleszületett fejlődési rendellenességek kockázatának növekedésétől. A rosszul kezelt asztma kockázata a magzatra nézve sokkal nagyobb, mint az antiasztmatikumok alkalmazásának kockázata. Mindenesetre előnyben kell részesíteni az inhalációs készítményeket, és szájon keresztül csak a mással nem helyettesíthető gyógyszereket célszerű adagolni.


De én még mindig amondó vagyok, hogy szakorvossal vagy nőgyógyászoddal beszélj!

2010. jan. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én a gyógyszert elhagytam és csak a Ventolint és a Rinocort Aqua-t engedélyezte a tüdőgyógyász. Konzultáltam ez ügyben a nődokimmal és a háziorvossal is, és ők visszaigazolták, hogy ezeket biztonsággal használhatom, nem árt a babának.
2010. jan. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia. én asztmás és allergiás vagyok.amint megtudtam hogy babát várok, egyből mentem az azstmarendelőbe. minden gyógyszeremet megvonta az asztma orvosom, kivétel a szemcseppemet és a Ventolint. ám írt fel egy új készítményt, a Serevent D 50-et.

a papíromra azt írta: Diaphillin készítmény adható, Antihaisztamin nem adható!

szerintem bízz meg az orvosodban, gondolom szakorvos írta ezt fel neked. Sajna nekem nagyon rossz lett a légzéstesztem! :-( az allergiára meg semmit sem szedhetek! :-(


ne aggódj, de ha gondolod, kérdezz rá gyógyszerészre is mielőtt kiváltod!


Eddig egyébként Alvesco-t, Diffumax-ot használtam asztmára, meg a ventolint, de az előző kettőt vonta most meg a doki.

2010. jan. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

9:43-as vagyok!

láttom az első már írt erről, így bemásolom újra az előző hsz egy mondatát:



....a papíromra azt írta: Diaphillin készítmény adható, Antihaisztamin nem adható.....



de persze ez csak az én papíromon van!

2010. jan. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szia! Kérdeznék tőled, hogy hogyan alakult terhességed? minden rendben lett veletek?
2015. febr. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!