Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Láz vagy gyógyszer? (bővebben...

Láz vagy gyógyszer? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
6hetes kismami vagyok és csak kedden megyek dokihoz viszont elkaptam valami fertőzést nagyon fáj a fejem és a torkom és lázas is vagyok a házi orvos szerint a babának a 38feletti láz már nem tesz jót és azt mondta rubophent szedhetek ha 38 fölé menne tegnap este 38.8 volt vettem is be egyet de azóta se akar 37.8alá menni és szörnyen lüktet a fejem.Lehet baja a babámnak a gyógyszertől vagy a láztól?mitől lennék jobban?
2010. jan. 23. 10:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A láz a legveszélyesebb a kismamáknak!! mielőbb menj el orvoshoz, próbálkozz hűtőfürdővel: beülsz a kádba aránylag meleg vízbe és fokozatosan lehűtöd, vagy kézle-lábra hideg vizes borogatás, de akár a gyógyszer is inkább, mint a láz, komoly fejlődési rendellenességeket okozhat, és mielőbb menj el orvoshoz!

Jobbulást

2010. jan. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A láz az nem jó,úgyhogy inkább menj el ügyeletre. Én úgy tudom-bár ezen álla vita, hogy csak Algophyrint lehet bevenni, max 2 dbot. De tényleg , a magas láz nem jó a babának.
2010. jan. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy a gyógyszer!

Ha lement 38 alá, tehát marad a 37,8, akkor nyugi!! Az nem árt a babának! Ha 38 fölé megy, bevehetsz Algopyrint is akár, meg tesség vizes törölközővel körbetekrni magad, és 20 percenként cserélni, ha felmegy a láz! nekem a házidoki ezeket ajánlotta, éltem is vele...

21 hetes km

2010. jan. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Gyógyszer mindenképp!
2010. jan. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mindenképp gyógyszert vegyél be,tényleg nem vicc, rendellenességek lehetnek a láztól.

Én 11hetes vagyok, és pont most kérdeztem a dokimat, először hűtőfürdő, ha nem hat, akkor panadol!

jobbulást

2010. jan. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!