Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek használjam?

Szerintetek használjam?

Figyelt kérdés

Röviden annyi, hogy egy hétig voltam kórházban vese probléma miatt. Antibiotikummal kikezeltek.

Viszont sokat kellett innom, és rengeteget jártam pisilni. Engem úgymond, ha megcsap egy másik wc "levegője", már minden bajom van.

Próbáltam óvatos lenni, soha nem ültem rá, viszont most nagyon égek, viszketek, kipirosodtam odalent.

Szerintetek használhatom a Canesten Combit?

Biztos, hogy ilyen jellegű a problémám, hisz most egy hét alatt folyamatosan vizsgáltak, néztek vizeletet és nem is volt ilyen panaszom, csak most, hogy hazajöttem.

Ja 31 hetes vagyok.

előre is köszönöm a tanácsaitokat


2010. jan. 22. 19:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Amikor hazajöttél voltál együtt a pároddal?
2010. jan. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Dehogyis! A terhesség eleje óta tiltva vagyunk a házas élettől, ezt meg teljes mértékben betartjuk.
2010. jan. 22. 19:47
 3/10 anonim ***** válasza:
2010. jan. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%
Valszínű a terhesség alatt gyengült az immunrendszered, attól vagy ennyire érzékeny mindenre.
2010. jan. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nyugodtan használhatod, én is ezt kaptam terhesen, de csak APLIKÁTOR NÉLKÜL!!! Ez fontos!


Jobbulást!


15 hós kislány anyukája

2010. jan. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
en 23 hetesen voltam bent vesevel,nekem azt mondtak hogy amit felirnak antibiotikumot attol lesz hüvelygombam ugyhogy egyböl irtak fel canestent.mert az odatesz a hüvelyben a mittudomen minek es fogekonyabb leszek a fertözesre,az is lettem par nap mulva,szegeny parommal vakaroztunk..de a canestentöl 2 nap alatt elmult
2010. jan. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat! Már el is használtam egyet, a Férjem kiszaladt nekem az ügyeletes gyógyszertárba érte. Hát mit mondjak érdekes ez a hüvelytabletta (ilyet még nem használtam) épphogy csak fel tudtam helyezni egyáltalán nem sikerült mélyre raknom. csinálhatták volna kicsit síkosabbra is. :-)

Mégegyszer köszönöm a tanácsaitokat

2010. jan. 22. 21:33
 8/10 anonim ***** válasza:
70%

Nyugodtan használhatod. Én is most vagyok túl egy 7 napos antibiotikum kúrán, napi 2000 mg nem kevés... Rá 3 napra már égtem, viszkedtem, és nekem is a Canestent javasolta minden doki, - házi, nődoki.

Egyébként a gomba a BELEKben él, onnan, ha elszaporodik, lejön a hüvelybe. Az antibiotikum pedig a belekben pusztítja el a hasznos és szükséges bacikat, ezért a gombák máris belelendülnek a szaporodásba. :S

21 hetes km

2010. jan. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az antibiotikum valóban csinálhat ilyen problémát is. A másik meg, hogy nekem a Canesten nem igazán vált be régebben, talán a dokival érdemes lenne felíratni valamit. Ha hétfőig nem javul, én elmennék a dokihoz.
2010. jan. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez valóban az antibiotikumos kezelés "utóhatása". A hüvelyben vannak ugynevezett lactobacilusok, melyek jótékonyak, és azok tartják fenn a hüvely megfelelő állapotát, védik a fertőzésektől, más bacilusok, gombák elszaporodásától. Viszont az antibiotikum nem tesz különbséget a bacik között, leölik a laktobacilusokat is, ezért van az, hogy a gomba el tud szaporodni. Mert kis mennyiségben jelen van a gomba a hüvelyben,(nem a belekből jönnek le)és a hüvely védekezőrendszere tartja kordában, ha az meggyengül, akkor sajna kialakul a gombás fertőzés. Használhatod a canestent, de ha mész a dokihoz, azért nézze meg, hogy rendesen elmulasztotta-e.
2010. jan. 23. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!