Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egyedulallo terhes no, bejelen...

Egyedulallo terhes no, bejelentetlen munkanelkuli. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A problemam a kovetkezo: masfel evig dolgoztam kulfoldon, most itthon vagyok mar egy fel eve, viszont nem jelentettem be magamat munkanelkulire. Most derult ki, hogy 5 hetes terhes vagyok. Ilyenkor mi a teendo? Hogyan tudnek tamogatast kapni ahoz, hogy megtarthassam a babamat? Valoszinuleg egyedulallokent.
2010. jan. 22. 18:33
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
73%
Mit sikerult intezned? Mar majdnem 1 honapos a kerdesed.
2010. febr. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem szülésig nem kapsz semmit, de ha eddig is megéltél valamiből, terhesen is meg fogsz. Utána jár az egyszeri anyasági, meg a gyes+csp egyedülállóknak összege. A helyi önkormányzat meg adhat támogatást, ő dönti el mennyit. Meg a család...

A tb-t remélem fizetted magad után, mert ha nem, most visszamenőleg ki kell fizetned...

2010. febr. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

szia!

Én ugyan ezt jártam végig...

Amit én csináltam ugyanezért és ugyanebben a helyzetben.

A "legjobb" helyzetben vagy...


Én bementem a munkanélkülire ott 180 nap után jár 3-4 hónap segély. Bejelentettem hogy 8 hetes terhes vagyok ez csak annyi hogy a munkát úgy közvetitik ki, vagy már munkahelyen ha találnak neked valami 4 órásat le is vagy védve és nem tehetnek ki.

Ha nem kapsz munkanélküli segélyt akkor csak fel kell vetetned magad a rendszerbe hogy együtt akarsz velük működni és eljársz állás ajánlatokat nézegetni (ezeket nem kell igazolni csak Te befirkálsz valamit a kiskönyvbe és annyi) A munkanélkülitől kikéred rögtön!!! az igazolást hogy együtt működsz velük és azzal bemész a területi önkormányzatra ott szociális osztályra terheskönyved fénymásolatával bemész!!! +személyi lakcímkártya adó-tb igazolvány. Havi számlák és leosztod hogy 1 háztartásban hányan éltek hanyad részét kell fizetni a számláknak. Minden számla víz gáz internet villany telefon stb... "minnél több annál jobb" felírod hogy kajára havi X ezer kell terhes vitaminra+ folsavra+amit még ír a doki utazás a terhesgondozásra ha tudsz akkor jegyet is mellékelsz. TEHÁT MINDENT!!!!! AMI ESZEDBE JUT! Én így kiszámoltam 45,900 forintot egy hónapra. Elfogadták DE!!! dolgoznom kellett volna 4 órában heti szinten érte. Rögtön mentem a dokihoz hogy veszélyeztetett terhes vagyok és ezért nem kapok csak 28500 forintot. Ja és kijönnek környezettanulmányra is. Aktív korúak alanyi rászorultsági támogatása. Így hívják. Ez a 28500 is több mint a semmi. Hatalmas pénzeket sehonnan nem tudsz leszakítani sajnos. Ja én egy szobában egyedülállóként tüntettem fel magam. És így az itthoni jövedelmeket nem számolták bele és párom szerencsére ide nincs bejelentve mert a 160as fizuval kiröhögnek. Az a lényeg hogy 30 alatt jöjjön ki a havi kereseti átlag.


AMÚGY!!!

Vannak még egyszeri juttatások ami egy évben kétszer igényelhető egyszer egy 60 ezres meg valami más ami 100ezres de mind a kettő között 6 hónapnak kell eltelni. Ebben egy család segítő tud segíteni majd. De ha nagyon szar helyzetben vagy akkor lehet hogy úgy rád száll a család segítő hogy a babádnak csak messziről fogsz integetni mert viszik is. Ez a hátránya ha sok mindent akarsz kérni... Nekem szerncsém van mert én párommal együtt élek de semmi hivatalos kapcsolatban nem állunk egymással.

De ha Te tényleg egyedülálló vagy akkor sajnos abszolút szar kilátásaid vannak neked meg a picinek is...

2010. febr. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
ja munkanélküli segély csak úgy jár ha Közös megegyezéssel távoztál vagy kirúgtak ha Te mondtál fel akkor nem
2010. febr. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!