Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egyedulallo terhes no, bejelen...

Egyedulallo terhes no, bejelentetlen munkanelkuli. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A problemam a kovetkezo: masfel evig dolgoztam kulfoldon, most itthon vagyok mar egy fel eve, viszont nem jelentettem be magamat munkanelkulire. Most derult ki, hogy 5 hetes terhes vagyok. Ilyenkor mi a teendo? Hogyan tudnek tamogatast kapni ahoz, hogy megtarthassam a babamat? Valoszinuleg egyedulallokent.
2010. jan. 22. 18:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%
Még mehetsz szerintem munkanélkülire.De egyébként mindenképp jár a gyes meg a családi ha be vagy jelentve,ha nem.
2010. jan. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
61%
egyedülállóként meg emelt családit fogsz kapni
2010. jan. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%
Menj minnél hamarabb munkanélkülire,és ne szólj a terhességedről,Most még 5 hetes vagy,ha a jövőhéten ezt elintézed,akkor csak utánna állitasd ki a terhesgondozási kiskönyvedet.Jár a munkanélküli utánna a gyes és a családi,és még igényelhetsz egyéb támogatásoket.Üdv:egy ügyintéző
2010. jan. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Novemberben megprobaltam munkanelkulire menni, de a no aki az ugyemet intezte azt mondta, hogy kell egy papir meg kulfoldrol amit ok csak kb fel ev alatt tudnak megszerezni, es en sem tudtam. Kaptam uj idopontot, hogy hatha nekem addigra sikerul de nem mentem vissza, mert addigra mar azt terveztem, hogy visszamegyek kulfoldre.

Mostanra toroltek az adatbazisbol. Tehat, hogyha jovoheten visszamennek, attol meg ugyanugy nem lenne meg az a papir kb 5-6 honapig, es addig semmilyen jarulekot nem kapnek. Igy mi a teendo?

2010. jan. 22. 19:16
 5/14 anonim ***** válasza:
73%
Akkor igényelhetsz szociális segélyt a helyi Önkormányzattól,de az csak 26600.- havonta,mindenképpen próbáld beszerezni azt az iratot,de mi az?Munkaszerződés megszüntetése?-be voltál itthon jelentve valamilyen cégnél a külföldi munkavállalásod során?
2010. jan. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Azt hiszem az E301-es papir kellett volna. Itthon nem voltam bejelentve sehova, de kint be voltam es biztositast is fizettem es termeszetesen adot is.
2010. jan. 23. 11:50
 7/14 anonim ***** válasza:
85%
A Foglalkoztatási és Szociális Hivatal Nemzetközi Osztályán tudnak neked segíteni és nem a munkaügyi központban! 303 08 10-es telefonszámon érdeklódhetsz!
2010. febr. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
81%
Sajnos nem tudok segíteni de Amit mindenképpen tegyél hogy fizesd magad után a TB-t... 4500Ft havonta...
2010. febr. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
55%

Az emelt családi pótlékot rosszul írta az egyik választ adó!

Emelt családi pótlék akkor jár, ha a gyerek tartósan beteg, vagy súlyosan fogyatékos.


Egyedülálló esetén 13700,-HUF jelenleg egy gyermek után, tehát mindössze 1500,-HUF-al több, mint a normál csp.


Munkanélküli tudtommal akkor jár ha neked mondanak fel. Persze még soha nem voltam munkanélküli, így ebben nem vagyok biztos.

2010. febr. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
73%
a tb-det ha rászorult vagy fizeti az önkormányzat én is most intézem. kell hozzá a papír hogy munk. nélküli vagy és kész. kifizetik helyetted az utolsó forintig addig aszem amíg nem lesz munka. majdnem 5000 sok pénz. ezeket ne halogasd mert 7-8 hetesen orvosnak látnia kell. SOK SIKERT
2010. febr. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!