Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 5-6 hetes vagyok. A kiskönyvet...

5-6 hetes vagyok. A kiskönyvet kitől kapom majd?

Figyelt kérdés
Kedden megállapította a körzeti doki a terhességet, de nem volt nála Uh készülék, így nem nézett meg. Beutalót sem adott UH- ra. Sehová nem küldött.Azt mondta, menjek vissza 3 hét múlva. Fogadott orvosom még nincs, most gondolkodom rajta.Azt sem tudom, jó helyen tapadt -e meg a baba. Miért érzem magam mellőzve?
2010. jan. 22. 10:45
 1/9 anonim ***** válasza:

Azért azt meg kellett volna néznie, hogy minden rendben van-e. A következő vizsgálatnál megkapod a leletet, azzal kell majd menned a védőnőhöz. A védőnő állítja ki a kiskönyvet. Menj el egy másik dokihoz, aki megnéz uh-val is.

Kívánom, hogy minden rendben legyen!

12 h km

2010. jan. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia.

Mindenképpen kell keresned egy nőgyógyászt, ( vagy a területi kórházban, vagy magán úton ), hacsak a körzeti orvosod nem az .

Ő gondozásba vesz, vizsgálat, UH stb...

A kiskönyvedet lakóhelyeden lévő terhesgondozóban a védőnőd adja ki, de nekem csak akkor adta ki, ha már a nőgyógyász igazolta a beágyazódott terhességet.

2010. jan. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
nem vagy mellőzve:) megkérdezhetem hogy a körzeti orvos mi alapján állapitotta meg hogy terhes vagy? egyébként igen ez ugy müködik nögyogyász adja a leletet aztán védőnő a kiskönyvet. ne aggodj belejössz idövel!!!:) 33h
2010. jan. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

De, aki megállapította a terhességet, nőgyógyász.El fogok menni UH-ra, ha kell, magán úton is. Azon még gondolkodom, hogy kinél szüljek. Szóval ha a kórházba megyek az orvoshoz, akkor nem kell fizetni? Csak ha magánrendelésre megyek?

Olyan rossz, megbeszéltük a férjemmel, hogy a 12. hétig senkinek nem mondjuk el. Így meg nincs kitől tanácsot kérni.

2010. jan. 22. 10:58
 5/9 A kérdező kommentje:
Nőgyógyászati vizsgálat volt. Megtapogatott, felnyúlt, és gratulált. Ellátott tanácsokkal, és már ott sem voltam.:((
2010. jan. 22. 11:00
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem csak akkor adtak ki igazolást, amikor UH-val megállapították, hogy van szívhang. kb. 6.hét. Ezzel az igazolással kellett mennem a védőnőhöz és ő állította ki a kiskönyvet. Másnem kérj beutalót UH vizsgálatra. Vagy kérdezd meg a védőnőt mi a teendő, hová fordulj.
2010. jan. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
arra figyelj majd, hogy elég sok doki úgy csinálja, hogy hiába a kórházban sztk-ban keresed fel, ha megkéred, hogy vezesse le majd ő a szülést és terhesgondozásra is hozzá szeretnél járni, akkor elhív a magánrendelésére, ami meg már pénz.
2010. jan. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én a pozitív terhességi teszt után rögtön magándokihoz mentem, hogy legyen egy olyan orvos, aki végigkíséri az egész terhességet. Ő először manuálisan megvizsgált. 2 hét múlva volt szívhang, s azzal a lelettel kellett menni a területileg illetékes védőnőhöz. A védőnő állítja ki a kiskönyvet, a 12. hétig.

Ha most vagy 5-6 hetes terhes, valószínűleg az orvos azért mondta, hogy 3 hét múlva menj vissza, mert addigra már tuti lesz szívhang. És azzal a papírral tudsz menni a védőnőhöz.


Ne érezd magadat mellőzve,vagy ha így is van, az nem a Te hibád. Azt sajnos el kell fogadni, hogy aki nem magánorvoshoz jár, azzal kicsit mostohán bánnak. Szomorú tény, de én ezt tapasztalom, azért is kerestem rögtön egy jó orvost.


Boldog babavárást!

19 hetes kismama

2010. jan. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Igen, most már én is belátom, hogy érdemes lenne magán orvoshoz járni. Nekem megérné, ha megnyugszom tőle.
2010. jan. 22. 13:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!