Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen lehet tampon?

Terhesen lehet tampon?

Figyelt kérdés
Tegnap volt egy kérdésem, amiben azt írtam, hogy a dokim, mert nagyon fáj a hátam úszni küldött. Csak mondta, hogy úgy ússzak, hogy egy tamponra kenek canesten combi krémet. Tegnap a krémről kéredeztem, és sokan írták hogy a tampontól meglepődtek, hogy a doki mondta, hogy tegyem fel. Miért, terhesen nem lehet arra a kis időre tampon bennem?
2010. jan. 22. 09:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem nyugodtan lehet, nem kell nagyon mélyen feltenni!

Egyébként azért lepődnek meg ezen sokan, mert a tampon még egy érzékeny embernek(pl én) is fertőzéseket okoz mert mélyen bent tartja az ürülni " vágyó" dolgokat de miután neked nincs vérzésed és canestennel be van kenve, szerintem pont azt éred így el hogy ne kapj el semmit!

Plusz az orvosod mondta úgyhogy olyan nagy hülyeség nem lehet:-))

Üdv és jó babavárást:-)!!

2010. jan. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi
2010. jan. 22. 09:59
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kéne terhesen tampont feltenni, de ha az orvosod ezt mondta akkor....nekem a dokim külön felhívta a figyelmemet hogy nem szabad tampont használnom semmilyen esetbe sem és még szülés után sem egészséges.A másik amit nem értek hogy canesten combi krémet mondta hogy kend rá a tamponra hát nem tudom.....én nem tenném a helyedbe.
2010. jan. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
én azért lepődöm meg ezen mert volt egy spontán vetélésem amikor elkeztem vérezni sajnos nem volt nálam betét ezér a korházig tampont raktam fel és ha hiszed ha nem az orvos ugy le cseszett érte pedig akkor már mindegy volt a lényeg hogy szörnyen mérges volt a tampon miatt. gondolom ez is orvosa válogatja!
2010. jan. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

5 hetesen vérzéssel siettem be a nőgyógyászati ügyeletre. nem volt nálam semmilyen betét, se vatta, csak egy tampon, hát azt tettem be, hogy össze ne vérezzem magamat. Hát nem kívánom neked azt a lecseszést és pillantásokat, amiket ezért kaptam. Hogy terhesen tampont felhelyezni tilos, mit gondolok én...


Én nem tenném a helyedben.


Amúgy a baba megmaradt, ma 28 hetesek vagyuk. A férjemen és a nőgyógyászon kívül semmi sem járt bennem azóta, irrigátor sem.

2010. jan. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
11-16-os. Vetélésnél nem szabad tampont használni, sőt nekem is volt és a következő mensesnél sem lehet, mert nem tisztulsz ki rendesen.Azért csesztek le.
2010. jan. 22. 12:49
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Vetéléses vérzéseknél és szülés utáni vérzéseknél.. stb nem lehet tampont a fertőzés veszély miatt. De a kérdezőnél pont a fertőzés elkerülése miatt kell. A canestenes tampon meggátolja , hogy az uszodában összeszedjen valamit. Semmi bajod nem lesz! Sőt, azért nem lesz semmi bajod mert felteszed a tampont!
2010. jan. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
az orvosodnak higgy és annak aki ért hozzá. én úszok, mindennap!!! LEHET TAMPONT HASZNÁLNI, SŐT KELL AZ ÚSZÁS MIATT. Nem kell mélyen és csak arra a fél-1 órára amíg vízben vagy. Akiket lecseszek, az jogos, nekem eszembe nem jutna ha vérzek vetélés miatt, vagy terhesen bármi miatt tampont használni. De neked nincs semmi bajod, csak az a lényeg, hogy ne kapj el fertőzést és a klóros víz se érje a hüvelyed. Az úszás a lehető legjobb sport amit ilyenkor végezhetsz és a legkímélőbb, az orvosodnak teljesen igaza van. A tampon azért is jó (én pl. már a 36.héten járok és mindennap úszok), mert ha véletlenül távozik valami (nyákdugó, apró vércsepp, magzatvíz szivárog, stb....) akkor az látod. Nyilván onnantól nincs tampon és nincs úszás. A válaszolók nem a kérdésre válaszoltak, ússz, ússz, ússz, fantasztikusan jót tesz a deréknek és a táguló medencének.
2010. jan. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi csajok! akkor jövőhéttől irány az uszoda.
2010. jan. 22. 17:37
 10/13 anonim ***** válasza:
62%
11:16os vagyok értem én mit mondasz de én nem a vetélés alatt meg után használtam hanem abba a kb 20 percben még bementem a korházba ezután mütöttek és a dokinak is ezt montam mégis lecseszett mert semmien körülmények közt nem szabadna de ez csak az én személyes tapasztalatom.
2010. jan. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!