Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki ért a hőgörbéhez? Te...

Ki ért a hőgörbéhez? Te szednél a helyemben duphastont?

Figyelt kérdés

[link]

[link]


[link]


2014. szept. 16. 17:12
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ebben a hónapban már próbálkozunk, hátha összejön a kistesó ;-) csak tanácstalan vagyok, hogy szedjek-e progesztetont. Mensim rendszeres, kb. 30 napos, de az utóbbi időben drasztikusan lecsökkent a mennyisége. Régebben éreztem az ovulációt, mostanában nagyon kell "figyelnem" hogy valamit érezzek... :-(
2014. szept. 16. 17:20
 2/13 anonim ***** válasza:
Milyen progihányra utaló jeleid vannak?
2014. szept. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

az orvos ír fel progeszteront, ha kell. Csak úgy ne szedd, mert okozhat kárt, bár nem a terhességnek. Amúgy hasonló görbéim voltak, cickafark-palástfű teával most gyönyörűszép.


Van pecsételő vérzés? Ovu? Elég hosszú luteális?

2014. szept. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
tényleg nagyon rövid a mensid, és kevés. Orvoshoz azért érdemes lenne elmenned.
2014. szept. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Egy hónapja voltam rákszűrésen. Mutattam a dokinak a hőgörbéket. De nem mondott rá semmi konkrétat. Beszéltünk a baba projektről, azt mondta, vérvétel nélkül esetleg utrogestant/duphastont szedhetek. Akkor még úgy volt hogy csak jövőre próbálkozunk a babával. Azért gondolom hogy a progeszteron szintem nem jó, mert egyik hónapban ovu után 9-10 napra leesett a hőm, de csak 15-16 napra rá jött meg(időben). A másik hogy a mensi megváltozott. Az utolsó igy volt : első nap barnáztam, másnap 1 mini tampon véres, másik tampon már fehér maradt, úgyhogy tisztasági betét barnás;harmadik nap szintén nagyon pici barnázás. Negyedik nap semmi. Csináltam egy tesztet. Negatív. 2 éve megszakitásos módszerrel védekezünk, mert már nem bántuk volna ha összejön a baba. De nem jött. (pár hónappal ezelőtt próbálkoztunk "rendesen" összehozni a babát, 2 hónapig. Aztán munka miatt felfüggesztettük a próbálkozást). A progeszteron hiány okozhat meddőséget, illetve vetélést. Nem szeretnék a hormonokkal játszani. De amennyire én értek hozzá, a hőgörbém + gyenge mensi nem túl jó előjel.
2014. szept. 16. 20:19
 6/13 anonim ***** válasza:
El kell menni orvoshoz,csináltatni kell hormonsort.Nem csak a progeszteron okozhat ilyen tüneteket hanem pl a prolaktin is...
2014. szept. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
elolvastam a Duphaston tájékoztatóját, vérvétel és anamnézis nélkül szedje az, akinek 2 anyja van, szerintem. Keress privát endokrinológust. Szerintem is progi hiány amúgy, de pcos is lehet, arra meg halottnak a csók a Duphaston....
2014. szept. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Vettem száritott palástfűvet és cickafarkot. Az eladó nem írta rá melyik - melyik. :-( az egyik világos zöld, a másik sötét. Valaki tud segíteni? XD
2014. szept. 18. 19:26
 9/13 anonim ***** válasza:
ez jó :-) reggel megnézem neked
2014. szept. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én megnéztem, de az egyiket barnának mondanám, a másikat zöldnek. :) Utóbbi a palástfű. És az olyan, mintha levélből lenne, a cicka meg olyan, mintha szárból. Szal érted mire gondolok? :)
2014. szept. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!