Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Melyik könyvet ajánljátok és...

Melyik könyvet ajánljátok és miért?

Figyelt kérdés
Olyan könyvet szeretnék,ami kezdő,tapasztalatlan anyukák számára is egyszerűen,érthetően segít felkészülni a baba megszületése utáni időszakra. Leírja pontosan,mire lesz szükség,hogyan rendezzük be a babaszobát,mit vásároljunk,mikor mi a teendő stb.. Nektek melyik könyv vált be?
2010. jan. 19. 16:19
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Olvasd a Kismama magazint.
2010. jan. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ,és a segítséget!! Azért ha vannak még vélemények szívesen olvasom.

A sok kérdés,tapasztalatlanság nálam az újszülött- és csecsemőkorra vonatkozik,a kisgyermekek nevelése már remélem nem fog túl nagy gondot okozni,óvónő vagyok :)

2010. jan. 21. 20:19
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Én is óvónőnek tanultam. :-) Szerintem is jobb ha saját tapasztalat és a babád személyisége alapján nevelsz, nem pedig könyvből. Tehát ha gyakorlati kérdéseket szeretnél megválaszolni, akkor E. Fenvick Kismamák nagykönyve tényleg nagyon jó, igaz nem olcsó, de a terhesség kezdetétől a szülésen át a baba két éves koráig minden benne van. Képekkel, szöveggel, magyarázattal. Én kölcsönbe kaptam egy régebbi kiadást, de láttam újat a könyvesboltokban.
2010. jan. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is csak a nagyobbacska gyerekekkel kapcsolatban van/ volt tapsztalatom, én tanító néni vagyok.

Terhességem elején anyukámtól kaptam a Kismamák nagykönyve c. könyvet. (Egyik előttem szóló már ajánlotta.) Számomra is hasznos volt és most is az, gyakran előveszem. Valóban minden benne van.

Emellett a Suttogó könyvei közül kettő nekem is megvan és sok újságot böngésztem terhesen: Anyák lapja, Kismama, Baba Patika, Baba magazin stb.

2010. jan. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha írsz privátot elküldöm szívesen a listámat a gyerekcuccokról, bele van írva a véleményem, hogy miért kell vagy nem kell szerintem.

Meg a kórházi lista is.


Könyv:

Én a készüléshez az internetet használtam, de jó volt az 'Az a 9 hónap', meg egy másik kismamás könyv, de a címére nem emlékszem.

Kismama újság.

A Kismama szoptatási könyve szuper!

Ezenkívül ajánlom a www.lll.hu oldalt szoptatáshoz.

Babagondozásról lehet letölteni dvd-ket, azok is elég jók.

2010. jan. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok:

A Gina Ford: Kiegyensúlyozott babaák és nyugodt mamák kézikönyve

ajánlom, de kritikusan, mert itt-ott hajmeresztő, viszont elég logikus.


Devics Józsefné: Csecsemők szakácskönyve: nem csak receptes, hanem a hozzátáplálásról, szoptatásról, napirendről is van benne hasznos tudnivaló.

2010. jan. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Irány a könyvtár, ha nem akarsz pénzt költeni.

Én sok hasznos könyvet találtam.

2010. jan. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

A szülésre és az első napokra nagyon jól felkészít a www.maternet.hu on-line szülésfelkészítő tanfolyam. A szoptatásról a legtöbbet a www.lll.hu oldalról tanulhatsz (ezt már fent is ajánlották)

Az ajánlott könyvek nem mindegyike baba(és anya)barát, érdemes úgy választani, hogy a szerzőknek is utánanézel. :)

2010. jan. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Az lll.hu is minden, csak nem anyabarát...
2010. jan. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
na, ha a LLL nem anyabarát, akkor nem tudom, mi? Kutyabarát???
2010. jan. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!