Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tehetnék a kilók ellen,...

Mit tehetnék a kilók ellen, valahogy ugy érzem rakódnak rám a kilók!?

Figyelt kérdés

8 hetesen 1,5 kiló jött fel rám.Ma voltam a védőnőmnél, és mérése szerint egy hónap alatt 3,5 kg-ot hiztam.48 kg voltam terhesség előtt.Azt hozzá kell tenni, hogy előtte évekig anorexiával és bulimiával küzdöttem, nagyon figyeltem mit eszek, és bevallom ez nagyon kevés volt, főtt ételt nem is fogyasztottam. Enni alig tudok, jó ha napjában kétszer eszem pár falatot, de odafigyelek, hogy mit.Eddig itthon nem mértem magam, de szerintem nem normális 3 kiló hizás egy hónap alatt.Mennyi lehet a magzatviz tömege?Kicsit kétségbe estem, mert nem szeretnék sokat hizni, nem akarom, hogy e miatt ferde szemmel nézzenek rám az orvosok, viszont a babámnak mindent meg szeretnék adni.

Aki tudna ez ügyben segíteni, nagyon megköszönném.


2010. jan. 19. 14:54
 1/6 anonim ***** válasza:

A szervezet emlékszik a táplálkozási zavaraidra! És most teljesen kihasználja, hogy a terhesség miatt egyébként is tartalékol mindenki szervezete... A tied, lehet, hogy az átlagosnál jobban tartalékol, de az is lehet, hogy csak neked tűnik soknak.

48-ról indulni egyébként is meredek, nincs ezen a havi 3,5 kg plusszon semmi furcsa...

Ezt fogadd el mihamarabb! Lehet, hogy plussz 20-nál állsz majd meg, vagy ott sem, - a terhesség alatt sok esetben nem az agy dönt, hanem a komplett test.

21 hetes

2010. jan. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem, és köszönöm a választ!
2010. jan. 19. 15:34
 3/6 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

Ne parázz ezen semmiképp! engem kiborít teljesen ez a mérlegelés-ügy a védőnőnél... :) Légy boldog kismama , az megfizethetetlen! Az ilyen külső tényezőket meg zárd ki!

Ha nem zabálsz, hanem odafigyelsz, és úgy jön fel "sok"kiló, akkor az a baba és a te érdeked, ez tuti. És szülés után meg új hormonok, új anyagcsere, stb, vissza fog állni a régibe! :)

2010. jan. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
aki az átlagnál vékonyabb, annál gyakrabban előfordul hogy a szervezete jobban tartalékol. fel kell készülni... ez érthető. ne aggódj, ha majd újra vékony szeretnél lenni, könnyen le fognak menni rólad a kilók, de lehet hogy a 48kg talán amúgy is kicsit kevés és az sem baj ha 5-6 fent marad :) boldog babavárást.
2010. jan. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is meglepődtem legutóbb,mert 4 kg jött rám decemberben,pedig nem ettem túlzottan többet mint eddig,és nem is látszik rajtam úgy.El kell fogadnunk,Te amúgy is még jó helyzetben vagy,mert nem indultál túlsúllyal.Amúgy hány hetes vagy?
2010. jan. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

13 hetes vagyok, és ugy látszatra rajtam sem látszik, na jó a csipőm, és a combom azért vaskosabb lett, na meg a pocim kerekedik.Próbálok a baba egészsége érdekében megtenni mindent, de kicsit nehéz ezzel a "betegséggel".

Na meg sehol sem szeretik a sokat hizó kismamákat, sem az orvosok sem a védőnők.

2010. jan. 19. 16:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!