Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Babakötvényről mit tudtok?

Babakötvényről mit tudtok?

Figyelt kérdés

[link]


tudtátok, hogy van ilyen lehetőség is? babakötvény, az államkincstárnál lehet igényelni. nekem senki nem mondta, most találtam, hátha titeket is érdekel:)


2010. jan. 18. 20:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia

A baba születése után küldi is a kincstár a levelet,mi nem foglalkoztunk vele máshol nyitottunk számlát,mert vannak sokkal jobbak ahol pl életbiztosítással(nekem és férjemnek) kombinált és pár év múlva akár hozzá is lehet férni egy kis részéhez az összegyűjtögetett pénznek.

2010. jan. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

A babakötvényt automatikusan megnyitják a bébinek, a születése utáni első hónapokban küldenek is levelet. Alap esetben a mák kezeli, a mindenkori öt éves állampapír kamatának megfelelően kamatozik, fizethetsz be rá plusz pénzt. Ha bankba szeretnéd rakni, azt is lehet, általában a bankok a plusz befizetésre nagyobb kamatot adnak, viszont az alap pénz szinte semmit nem kamatozik!

Itt nagyon jó infok vannak, többek között a bankok ajánlatait is össze tudod hasonlítani:

[link]

2010. jan. 19. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Köszi a linket,ez engem is érdekel...
2010. márc. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!