Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Felmondtak a munkahelyemen ma...

Felmondtak a munkahelyemen ma és pozitív lett a tesztem, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Már egy hete sejtettem lehet munkanélküli leszek, mert a munkahelyem elvesztett egy nagy munka területett és 5 hónapja én voltam az utolsó felvételes, így sejtettem hogy leépítés lesz és akkor nekem kell mennem. Nagyon sajnálják,sok embert el kell küldeniük és az irodárol nekem kell menni.

De volt egy sejtésem és 2 nappal a mensim elött ma délután megcsináltam a tesztet és két csíkos lett. max 4 hetes lehetek.

nagyon nem tudom mit tegyek. Már mint a gyereket megtartjuk természetesen, de így nem tudok elmenni másik munkát keresni.

nem tudom hogy elmondjam-e a munkahelyemen ezt.

Már egy éve szeretnénk gyereket, közben munkahelyet kellett válltanom, ez a cég tökéletes lett volna gyerekkel is,´és végig dolgozni akartam. A kolléganökkel szuper a viszony. de mivel a bevétel most nagyon csökken, így szinte biztos voltam már múlthéten hogy valószínü felmondanak.

Nem is tudok most igazán örülni.

De nem tudom hogy elmondjam-e az iroda vezetönknek.


2010. jan. 18. 19:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom, hogy így már nem küldhetnek el, persze a dokitól biztos kell egy igazolás a terhesség tényéről. Én a te helyedben innen mennék gyedre. Elmondanám, hogy terhes vagyok és max. táppénzre mennék szülésig ha nem fogadnák jól.
2010. jan. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
a törvény már véd, olvasd el a munka törvénykönyvében. a törvény akkor is véd, ha a kirúgás pillanatában már terhes voltál, de még nem tudtál róla. biztos kell majd orvosi igazolás a feltehető fogantatásról vagy a terhesség idejének igazolásáról, menj el innen táppénzre a szülésig.
2010. jan. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Sok függ attól, hogy határozott vagy határozatlan idejű munkaszerződésed van. A kismamák munkajogi védelme értelmében a munkáltató a határozatlan idejű munkaviszonyt nem szüntetheti meg munkáltatói rendes felmondással. Ez a munkajogi védelem a teljes terhességre vonatkozik és visszamenőleges hatályú. (Arra az időszakra is szól amikor sem Te, sem a munkáltató nem tudta, hogy terhes vagy) Határozott idejű munkaviszonyt jogszerűen szüntethet meg a munkáltató akkor is ha valaki terhes. Így csak a munkáltató lojalitásában lehet bízni, hogy alkalmaznak addig, amíg a juttatásokra jogosult leszel.
2010. jan. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Azonnal menj el táppénzre! És akkor nem lesz semmi kiesés. Ha határozott a munkaszerződésed akkor kitehetnek akkor is ha babát vársz.
2010. jan. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Ma szerintem már kiküldték a felmondásomat is.

A baj ha engem nem rugnak most ki akkor valaki mást aki már évek óta ott dolgozik. A cég nem bír el ennyi irodistát, másokat is kirugtak, tényleg azok maradnak akik már nagyon régóta ott vannak. ès még azt sem lehet mondani hogy rossz munka erö lenne bárki is. Pont azon sajnálkozott az irodavezetö is hogy nagyon jó csapat vagyunk. Hogy tudok majd annak a szemébe nézni akit miattam rugnak ki.

2010. jan. 18. 20:06
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Mondták már a többiek is: menj el táppénzre. Így a szemébe nézhetsz bárkinek, mert senkinek nem veszed el a munkáját, de te magad sem leszel munkanélküli, A táppénzt meg nem a munkáltató fizeti, hanem a TB.
2010. jan. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Jó, hogy írtad, hogy 5 hónapja vettek fel, vagyis már túl vagy a próbaidőn (mert sajnos azalatt is kitehették volna a szűröd simán). Így viszont... a táppénz jó ötlet, de előbb mindenképp állíttasd vissza a munkaviszonyodat (szólj a terhesség tényéről, a munkáltató pedig ebben az esetben visszavonja a felmondást), hiszen ha semmit nem teszel, csak passzív táppénzre mehetsz el, az meg már csak 45 nap tudomásom szerint. Ha visszaáll a munkaviszonyod, elmehetsz "sima" táppénzre, az pedig tényleg nem a munkáltatót terheli, így nem fenyeget az a veszély, hogy helyetted mást tesznek lapátra.
2010. jan. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
te azzal ne foglalkozz h akkor mást kell elküldeniük helyetted.most az legyen a szemed előtt h a te munkahelyed maradjon meg.igazuk van egyébként az előttem lévőknek,hogy ne rughatnak ki ha határozatlan szerződésed van,és már terhes voltál a felmondáskor is csak nem tudtál róla.hiába küldték már ki a felmondásodat.bemész szépen a munkahelyedre és bemutatod a papírt,hogy babád lesz.vissza kell h vegyenek.
2010. jan. 18. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Sajnos az élet ilyen, vagy te hagyod magad vagy másnak lesz rossz. De ez már nem a te bajod. Szerintem később biztosan gondod lenne belőle, ha nem így tennél ahogy többen is leírták, mert úgyis kiderül, hogy ez volt a helyzet és akkor folyamatosan magyarázkodhatnál, hogy te csak rendes akartál lenni, ezért nem vagy jogosult...

Magaddal szúrsz ki ha másra vagy tekintettel.

2010. jan. 19. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Az egyik válaszoló ugyan leírta, de nem elég hangsúlyosan: a kismamákat csak és kizárólag a munkáltatói rendes felmondás ellen védi a munka törvénykönyve határozatlan idejű szerződés esetén!

A kérdés: Milyen szöveggel mondtak fel???

A másik kérdés: Ha még nem kaptad meg a felmondóleveled (én így értelmeztem a kommented), akkor ugye bejársz dolgozni? Nagyon sok munkáltató ezt használja ki: szóban közöl valamit, majd amikor a munkavállaló nem jár be, akkor simán kirúgja rendkívüli felmondással. Ezt pedig jogszerűen teszi meg.


Én egyébként úgy tudom, hogy a betegszabadságot teljesen, a táppénzt pedig 30%-ban a munkáltató fizeti.

2010. jan. 19. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!