Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felmondtak a munkahelyemen....

Felmondtak a munkahelyemen. Az utódomat be kell avatnom a munkám rejtelmeibe, viszont sok olyan tapasztalatom van, amelyeket nem szívesen adnék át. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2007. szept. 10. 13:08
 1/3 anonim ***** válasza:
83%

Hát ez eléggé guszustalan, hogy neked kell betanítani az utódodat!

Én megtagadnám ezt! Mit tudnak csinálni? Ki már nem tud rúgni, hiszen azt már megtette!

Én a helyedben elmennék betegállományba, vagy fizetés nélküli szabira, ha megoldható!

Nem tudom, hogy jogilag megteheti -e ezt?

Jó lenne, ha valaki olyan is válaszonla neked, aki jogi szempontból tudja ezt nézni!

2007. szept. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Hú, ez kegyetlen... Nyugodtan megtagadhatod, hiszen gondolom nincs beleírva a szerződésedbe, hogy távozásod esetén kötelességed betanítani az utódodat. A tapasztalataidat meg - ha tényleg semmiképpen sem szeretnéd - nyugodtan "titkold el", senki nem kényszeríthet arra, hogy eláruld őket.
2007. szept. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%

Sajnos gyakran kell ezzel a problémával szembesülnünk, de hivatalosan munkakör átadásnak hívják, így kifelyezetten a munkaköri leírásodban foglaltakat kell az utód rendelkezésére bocsájtanod. Tényleg kegyetlen, de nem kell vele megosztanod a saját szellemi tőkédet. Én pl ilyenh esetben sterilizálnám a gépet, csak azt hagynám ott amit nagyon muszály.

Kitartás!

2007. szept. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!