Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki hány kg volt szülés előtt...

Ki hány kg volt szülés előtt és mennyit hízott utána? Mennyit tudott ledni belőle és mennyi idő alatt?

Figyelt kérdés
mégegy kértdés: a gyerek mellett a méhlepénynek még kb mekkora a súlya? meg a magzatvínek, amik még megnövelhetik a kismama súlyát?
2010. jan. 18. 18:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A magzatvíz a méhlepény stb: kb 7kg, a többi a gyerek.

Én 59kg voltam és 70 kg voltam a szülés napján.

Most 6. hétben vagyok és 58-59 kg vagyok.Nem szeretnék többet felszedni mint előzőleg.

2010. jan. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79 kg voltam a terhesség kezdetekor,91-el mentem szülni.most 7 hetes a babám,most 78 kg vagyok.
2010. jan. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80-nal lettem terhes, 97tel szültem,szülés után kb 3-4 héttel majdnem lement az összes
2010. jan. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
62 voltam terhesseg elott,84-gyel szultem es 79 voltam a korhaz utan :-( ... 8 honapos lesz a manom,meg van 6kg...
2010. jan. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha regisztralsz a www.anyuci.hu-n, akkor sok erdekes kalkulatorhoz ferhetsz hozza. Van peldaul olyan, hogy magzat sulya kalkulator, ha beirod a magassagod es a sulyod, akkor lereszletezik, hogy a te testalkatodhoz mennyi sulynovekedes lehet indokolt a terhesseg vegere es ez mibol all.

En magas vagyok es vekony (178 cm, 63 kg-mal estem teherbe), en ezt kaptam:


Anya:


* Méh: 1,28 kg

* Mellek: 531 g

* Vér: 1,65 kg

* Víz: 2,22 kg

* Zsír: 4,42 kg


Magzat:


* Magzat: 3,4 kg

* Méhlepény: 857 g

* Magzatvíz: 1,05 kg


Összesen: 15,41 kg


Lehet benne valami, mert ugyanilyen indulo testalkattal kozvetlenul a szulessel rolam 11 kg ment le, igaz, hogy a babam nehezebb volt, kozel negy kg. A hajacska megmaradt (sajna nem csak negy kilonyi, amennyit legalisan magamra gyujthettem volna, hanem joval tobb, mert 25 kg-ot hiztam).

Most a masodik babaval a 36. hetben vagyok es tiz kg-nal jarok, ami nekem igencsak jonak szamit.

Viszont tenyleg nem csak a gyereket, mehlepenyt, magzatvizet kell beleszamolni a sulygyarapodasba, ezen kivul tenyleg minden no, amit felsoroltak fent. Meg a parnasodas is elkerulhetetlen szerintem. En igen izmosan, sok edzessel a hatam mogott estem teherbe, folytattam a tornat a terhessegnek megfelelo gyakorlatokkal, megsem sikerult megtartanom ugyanazt az izomzatot. Puhabb lettem, parnasodtam, hiszen most kismama vagyok elsosorban, nem izomember. Gondolom, hogy a hormonoknak koze van a hajnoveszteshez.

2010. jan. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
60kg voltam, amikor terhes lettem, 70-nel mentem szülni, most 1 éves múlt a babám, 50kg vagyok. :) Még szoptatok.
2010. jan. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
59 kilóról indultam, a szüléskor 75 voltam, szülés után csak 5 kiló ment le (kétségbe is voltam esve rendesen) aztán 1-2 nap múlva lement ismét 5 kiló, ami szerintem nagyjából a víz volt, mert úgy feldagadt a lábam szülés után, mint valami vizilónak! Viszont fél évvel a szülés után 52 kiló lettem, már kezdett aggódni a család, hogy mi bajom van. Végül beálltam 54-re, ezt tartom jó ideje.
2010. jan. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én verek mindenkit! 25 kg-t szedtem fel a terhesség alatt. 80-nal mentem szülni, 70-nel jöttem ki. Még csak 2 hete, úgyhogy nem vagyok elkeseredve, megy ez lejjebb is!
2010. jan. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én 58 kilóval indítottam (171 cm-rel), szülésre elértem a 71-et. Szülés után a kórházból 7 kiló plusszal jöttem haza, ez kb. 4 hónap alatt ment le rólam (szoptattam). Most a másodikat várom, kicsit rosszabb a helyzet. 59-ről indítottam, 23. hétben vagyok kb. 7 kilónál járok, és hol van még a vége... De bízom benne, hogy ezúttal is könnyen visszanyerem az eredeti súlyomat.
2010. jan. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én 60 kg-ról indultam, 25 kg-ot híztam, tehát 85 kg-mal mentem szülni. Szülés után 80 körül állandósult, majd fél-egy év múlva leadtam 20 kg-ot (nem magától ment le, megdolgoztam érte!), így újra 60 kg lettem:) És mindezt kétszer, mert már 2 gyermekem van és most várjuk a harmadikat. Itt is hasonlóképpen alakul a súlygyarapodás. Könnyen hízok, de hála az égnek ugyanolyan könnyen fogyok is! Most is, hogy a harmadikat várjuk, mindenki azt kérdezi, hogy az elsőt várjuk-e:)Lehet alkat kérdése is, bár 80 kg-san igencsak asszonyosan néztem ki, de utána 60 kg-mal sokan lánynak néztek és csodálkoztak, hogy már van gyerekem...
2010. jan. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!