Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Korai terhességben mit lehet...

Korai terhességben mit lehet tenni az álmatlanság ellen?

Figyelt kérdés
Kb. 4-5 hetes vagyok, kedden megyek orvoshoz.Nagyon aggódom, hogy egészséges legyen a baba, mivel nem terveztük, és gyógyszereket kellett szednem. Lehet, hogy ezért van, de nem nagyon tudok elaludni! Pedig nagyon fáradt vagyok. Az elmúlt két éjjel is órákig forgolódtam.Mit csináljak?
2010. jan. 17. 16:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Először is próbálj meg nem idegeskedni, mert azzal biztos, hogy sem magadon, sem a babán nem segítesz. tudom, hogy az ember aggódik, én is így voltam vele...csak én attól féltem, nehogy méhen kívüli legyen.


Lefekvés előtt próbálj meginni egy pohár langyos tejet, az szokott segíteni. ÉS gondolj valami nagyon kellemes dologra. Pl. arra, hogy idén karácsonykor már egy édesen szuszogó kisbaba lesz a fa "alatt" :) Vagy arra, hogy mivel 4-5 hetes terhes vagy, még kb 1-2 hét és hallod majd a babád szívhangját.

A pozitív gondolat pozitívat szül :)


És ne aggódj a gyógyszer miatt, ha probléma lenne, éreznéd (görcsök és/vagy vérzés). És is vettem be erős fájdalomcsillapítókat sajnos, amikor még nem tudtam, hogy terhes vagyok. Mikor az orvosnak elmondtam, azt mondta, nem lesz baj belőle, mert a terhesség első pár hetében még nincs szoros összefüggés a baba és az anya által elfogyaszott ételek/gyógyszerek stb. között.

Drukolok Neked, meglátod, minden rendben lesz.


Boldog babavárást!

18 hetes kismama

2010. jan. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, jó volt olvasni amiket írtál. Meg is nyugodtam!

Neked is minden jót, boldog babavárást!

2010. jan. 17. 16:49
 3/5 anonim ***** válasza:
én is nagyon szenvedtem az álmatlanságtól, semmilyen gyógyszert nem javasoltak rá. egyesek mondják a Hovát, én azt sem szedném. sok kamilla teát ittam, az használt kicsit. és ne idegeskedj, mert attól csak rosszabb!!! :)
2010. jan. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én szinte teherbeesésemtől kezdve képtelen voltam aludni. Többször felébredtem, forgolódtam. Napközben sem tudtam pihenni, egyszerűen kivetett az ágy. Ez nekem a 8-dik héten szűnt meg, most már "csak" 1-2x ébredek fel éjszaka, viszont este úgy alszok el, mintha leütöttek volna.
2010. jan. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szóval nem vagyok ezzel egyedül. A kamillateát ki fogom próbálni. Jó tudni, hogy valamikor vége lesz a forgolódásnak! Köszi a válaszokat!
2010. jan. 18. 11:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!