Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért nem ad ultrogestant-t?

Miért nem ad ultrogestant-t?

Figyelt kérdés
volt egy missed ab-om,és megkérdeztem a dokit, hogy olvastam az ultrogestant-ról és ha legközelebb állapotos leszek automatikusan felírja-e de azt mondta nem. bár nem tudom, hogy volt-e sárgatesthormon elégtelenségem, anno vérvétel után nem mondott ilyet. ha az lett volna gondolom azt mondta volna. a vérképre azt mondta minden rendben volt. a vetélés oka nem derült ki.
2010. jan. 15. 17:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Missed ab tényleg nem szokott sárgatest-elégtelenség miatt történni. Ha kevés a progeszteron, akkor annak a következménye azonnali, vérzéssel járó spontán vetélés, nem pedig az, hogy az elhalt magzat még hetekig a méhben maradjon, és fennmaradjon a terhesség látszata.


Sajnálom, ami veled történt.

2010. jan. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem azt mondta, hogy nem írja fel, hanem azt, hogy automatikusan nem írja fel. Tehát, ha legközelebb állapotos leszel, kérd meg, hogy csináltasson vizsgálatokat arra nézve, amik a leggyakoribb vetélési okok, hátha neked is jól jönne egy kis gyógyszeres támogatás.

Mivel ez a gyógyszer specifikus, csak úgy nem fogja neked egy lelkiismeretes doki felírni. A vizsgálatot viszont kérd feltétlenül majd, hátha tényleg szükséged van erre a gyógyszerre.

Remélem, hamarosan sikerül újra babát várnod!

(egy sorstárs)

2010. jan. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
46%

Szia!

Keress egy másik dokit aki rendesen foglalkozik veled és felírja. Nekem két vetélésem volt és ha nem váltottam volna dokit talán három lenne, de szerencsére másik dokit kerestem és ő írt fel utrogestan-t és már egy éves a babám.

Szerintem válts orvost.

2010. jan. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is volt egy vetélésem, az orvosom miután újra várandós lettem Duphastont írt fel, amit kb. a 12. hétig szednem kellett, majd miután elkezdtem vérezni Rutascorbint is írt fel azt a 16. hétig szedtem.

nekem azt mondta, mivel fenáll a vetélés veszélye, ezért felírja a gyógyszereket. Áprilisban lesz 2 éves a kicsi lányom:):):)

Szerintem, ha újra várandós leszel, kérdezz meg más orvost is a biztonság kedvéért.

Minden jót:):)

2010. jan. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem is volt már 2 vetélésem. Automatikusan nem írnak fel semmit. Ha a leleteid nem indokolják, akkor meg pláne. Megkérdezhetsz más dokit is, ha megnyugtat.

A magánvéleményem: egészséges terhességnél felesleges a gyógyszeres támogatás. Mikor Duphastonostak, beteg babám született. Persze ez csak egy ellenpélda.

Dönts a megérzésed szerint.

2010. jan. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
46%

Nekem is volt egy éve missed ab., akkor nem szedtem semmilyen gyóhyszert, de a mostani terhességemnél a doki nekem automatikusan felírta az Ultrogesten-t, nehogy úgy járjak mint előtte. Egyébként PCOS vagyok/voltam.

25+4 hetes km

2010. jan. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem is felírta automatikusan, épp 4 hetes voltam, aznap teszteltem pozitívat, de előtte 6 hónappal volt egy missed ab-om. Nálam kiderült, hogy mi okozta a vetélést, pajzsmirigy probléma, ennek ellenére 2 nődoki is mondta, hogy a köv. terhességnél azonnal követeljem az Utrogestant. A 16. hétig kellett szednem, amíg a méhlepény 100%-osan ki nem alakul.

Én is dokit váltanék a helyedben...

20 hetes km

2010. jan. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!