Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 4-5 hetesen a magzatvédőn...

4-5 hetesen a magzatvédőn kívül ( Elevit) kell - e mást szedni?

Figyelt kérdés

Pl. folsav, E vitamin, magnézium, vas

A terhesvitamin tartalmazza ezeket? Orvoshoz csak jövő héten megyek először.


2010. jan. 15. 08:57
 1/9 edus83 ***** válasza:
67%
FOLSAVAT!!!
2010. jan. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyelőre elég a terhes vitamin!Majd a vérvétel után megmondják,hogy mit kell még szedned!De ha vérszegény vagy akkor szedheted a folsavat is!16 hetes kismama
2010. jan. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%
ELSŐNEK VAN IGAZA, FOLSAV!!!!Magnézium is mehet, a vas ráér később, ha még nem vagy vashiányos. majd leszel:)
2010. jan. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem igaz!" vagyok!Vérszegény voltam az 1 terhességnél és most automatikusan írta az orvos a folsavat,de megjött a véreredmény és nem voltam vérszegény!Mondta,hgy hagyam abba,mert az sem jó ha fölöslegesen szedem!Azóta ia minden rendben van!
2010. jan. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Elevit tartalmaz folsavat, elvileg elég az adag ami benne van. igyál sok folyadékot.
2010. jan. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

sziasztok!


az én dokima azt mondta ezekjre a terhesvitaminokra hogy bár tény hogy jó, de javarészt reklámfogás. ami fontos: szedjek majd folsavat, már a terhesség előtt is elkezdhetem, s a későbbiekben ha szükséges akkor magnéziumot! Úgyhogy én csak folsavat szedek, majd ha lesz vérvizsgálat, kiderül hogy kell e még valami más is?

2010. jan. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
szerintem felesleges mást szedned.ha meg szükséged lesz még valamire a dokid úgyis szól.először én is csak a gravidát szedtem,aztán az első vérvételnél kiderült h vérszegény vagyok,így a dokim felírta a neo ferro folgammát,amit végig kell szednem.meg elkezdett még az elején sokat fájni a hasam,úgyhogy arra meg magnéziumot kell szednem.
2010. jan. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Minden terhesvitaminban benne van a napi élettani adag folsav: 0,8 mg. Ami nem kevés. Ennyi folsavat 15 tányér spenóttal lehetne bevinni a szervezetbe. Hacsak nincs sajlósejtes vérszegénységed, ennél több folsavat elfogyasztani teljesen felesleges, még káros is lehet.


A 0,8 mg folsavról bizonyították be klinikai vizsgálatokkal, hogy egyéb B-vitaminokkal kiegészítve 92%-kal csökkenti a velőcsőzáródásos rendellenességek előfordulását. Hangsúlyozom: nem önállóan, hanem egyéb B-vitaminokkal kiegészítve - amik benne vannak a terhesvitaminokban.

2010. jan. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Folsav!!!

Amúgy ha esetleg hányós időszak köszönt rád, nem árt ha a szervezeted egy kicsit feltöltődik. Ami pedig a terhesvitamntól való hízást és a nagy babát illeti, nekem semmi bajom ezen a téren, sőt kifejezetten pozitív tapasztalataim vannak. Ha úgy érzed fájdogál, szúrkál a hasad, akkor a magnézium nagyon jó!

2010. jan. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!