Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Apasági nyilatkozat. Akkor...

Apasági nyilatkozat. Akkor hogy is van ez? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem hogy hogy is működik pontosan ez az apasági nyilatkozat dolog??


Az lenne a problémám hogy nem szeretném hogy a volt párom alá írja az apasági nyilatkozatot!

Nem voltunk házasok de a kapcsolatunk eléggé megromlott.

Ő ragaszkodik a babához viszont nem szeretném hogy bármilyen jogot kapjon.

A másik hogy nem biztos hogy az övé csak ezt nem mondtam el neki.

Ez is számít hogy lehet másik férfitól a baba?

Vagy akkor tud valamilyen pert indítani ?

Köszi előre is a válaszokat.


2010. jan. 14. 20:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom mivel nem vagytok házasok, ha te nem írod alá a papírt nem lesz a nevén a gyerek.
2010. jan. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, tud pert indítani, amit jó eséllyel meg is nyerhet, még akkor is, ha nem engedélyezed a DNS vizsgálatot. Ugyanis biztosan tudja majd tanúkkal is igazolni, hogy a baba fogantatásakor együtt éltetek, ez pedig elég a bírónak.


Lehet, hogy te nem szeretnéd, hogy ő bármilyen jogot kapjon, de ettől ő még a gyerek biológiai apja, és VANNAK jogai, amiktől önkényesen őt nem foszthatod meg. Jobban teszed, ha peren kívül egyezel meg vele.


Ráadásul nagyon rosszul teszed, hogy a gyereket is felhasználod kettőtök kapcsolatában. Neki az egészhez semmi köze, és neked nincs jogod, hogy bosszúból megfoszd őt az apjától, vagy az apját a gyerektől.

2010. jan. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ahhoz, hogy az ő nevére kerüljön a gyerek, neked is hozzá kell járulnod. Ha nem, akkor a te nevedre kerül. Tud indítani pert az apaság megállapításáért, legfeljebb ott nyilatkoznod kell, hogy más férfival is voltál, és akkor majd elrendelik a vizsgálatot. Ha nem nyilatkozol, akkor a bíróság vélelmezi a párod apaságát, és ugyanolyan szülői jogai lesznek, mint neked.
2010. jan. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Hmm.. köszi a válaszokat.

Amúgy nem éltünk egy háztartásban. Ezt nem tudná tanukkal bizonyítani.1 hónapban 1x vagy 2x találkoztunk csak.

2010. jan. 14. 20:55
 5/13 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt a helyzet, annyiban, hogy a kapcsolat megromlott, semmivel nem járult hozzá anyagilag és ez a mai napig így van. Szóval nem írattam vele alá az apasági nyilatkozatot, mert ahogy írod azzal apai jogokat kapna, amit nem érdemelne meg, hiszen már akkor sem viselkedett apaként amikor a baba a hasamban volt. A baba ilyenkor automatikusan a te nevedre kerül. A gyámügyre akkor hívtak be, amikor a baba kb. 1 hónapos volt, hogy rendezzem a baba családi jogviszonyát. Vagyis ha akarod megnevezed a baba apját, és akkor elindul a folyamat, hogy kapjál gyerektartást. A másik lehetőség, amit én választottam, hogy nem neveztem meg az apát, és kitalált apanév áll a baba 2. újabb szül-i anyk-i kiv-ban. A gyámügyes azt mondta, hogy az apa csak bírósági úton 'akarhat valamit'. Tehát pl hogy dns vizsgálattal bizonyítsa, hogy tényleg ő az apa. A gyámügyes azt mondta, hogy még soha nem hallott, hogy 'apa' élt volna ezzel a lehetőséggel.
2010. jan. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszi a hasznos választ.

Igen nálunk is ez a baj hogy most amikor a baba a hasamban van sem viselkedik úgy mint egy apa.

Jó ha 2 héten egyszer megkérdezi hogy hogy vagyok.

Hát igen egy DNS vizsgálat nem kevés pénzbe kerül.

Még egyszer köszi :)

2010. jan. 14. 21:01
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Biztos voltam benne, hogy majd kapsz ilyen válaszokat, hogy te jaj, milyen gonosz nő vagy, hogy hogy teheted ezt a gyerekeddel, hogy ő semmiről nem tehet. Azért értelek meg teljesen mert nálunk is volt a helyzet (annyi különbséggel, hogy az apa tuti, hogy ő volt). De most komolyan hogy kéne viszonyulnom egy olyan emberhez, aki a terhességem elején ott hagy egy baromi nehéz helyzetben, nulla anyagi támogatás, és amikor a baba 4 hónapos lesz akkor jelentkezik, hogy megnézné. Ja, hogy szerintetek nekem ki kellett volna tárnom az ajtóm, hogy jaj, de jó.....,

Hát , az életben nem akarom többet látni, és nekem senki ne mondja, hogy jaj szegény gyereknek teszek ezzel rosszat. Hát ezért nem kérek én sem gyerektartást, mert a minimális összegért maximális apai jogokat kapna az a szemét ember, aki szintúgy már akkor nem viselkedett apaként, amikor a pocimban volt a baba.

Le lehet pontozni, , gondolom biztos átérzitek illetve voltatok már ebben a helyzetben.

2010. jan. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Igen vannak akik így gondolják hogy milyen gonosz vagyok de ahogy te is mondtad hogy ha most nem foglalkozik a babával akkor minek engedjem én meg neki hogy bármilyen apai jogot megkapjon.Igen ez igaz hogy a baba nem tehet semmiről nem is őt szeretném bántani.

Ez meg tényleg a legrondább dolog hogy amikor a legnagyobb szükséged van az apára ő akkor fordul el tőled.

Az ilyen nem érdemli meg hogy bármi joga is legyen a gyerekhez.

Azért meg nem akarom megcsináltatni az apaságit hogy gyerektartást kapjak ami ahogy te is írtad elég minimális összeg.

Ezért igazából nem lehet lepontozni ezt az érzi aki hasonló cipőben jár.

2010. jan. 14. 21:15
 9/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Mikor én szültem a mellettem szülő kismama élettársi kapcsolatban élt és mivel még nem volt meg az apasági mert a baba hamarabb érkezett ezért a kicsit az anya nevén anyakönyvezték.

2010. jan. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Szerintem én is azt fogom választani hogy kitalált apa nevet adok meg majd.

2010. jan. 14. 23:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!