Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » No csajok, ezt most én már...

No csajok, ezt most én már egyáltalán nem értem. Segitenétek kibogózni?

Figyelt kérdés

hosszu lesz előre szolok:)

a lényeg,h rendszertelen mensi miatt,nálam lehet abból számolni a terhességi heteket.

az első uh szerint 13hetesnek mondták a babám.ez alapján 18+4 hetesen mentem a genetikai uhra.a doki idősebbnek mondta a méretei alapján,már 19hetesnek.

az ok, h akinek az utolsó mensiből számolják a heteit, ott mikor megfogan a baba már 2 hetes terhesnek van mondva az anyuka. a terhessége 40hét(magzat38hetesen születik) rákérdeztem ma a dokimnál h az én esetemben az uh alapján mondott korból is le kell számolni azt a kb 2 hetet, mikor a fogantatás valóban megtörtént v sem?azt mondta h nem.ha uh alapján mondták anno h 13hetes,akkor kb akkor fogant.igy az első uhom alapján a fogantatás kb aug.6.erre nálam 40hetet számoltak rá,ugy jött ki a várható szülés időpont május 12re,ez lett beirva a kiskönyvembe.akkor nekem eleve nem csak 38hetet kellett volna rászámolni?

a másik dolog, h a dokim nézegette ma a kisköyvet, meg a 18hetes uh papirt(ugye ott mondták idősebbnek) és átmódositotta,át is irta a kiskönyvben a várható szülés időpontom, de még kijjebb tolta,május 16ra.

na most akkor én vagyok a teljesen hülye h ezt nem értem? mikor rákérdeztem ő kezdte el mondnai h ennek akkor van jelentősége, ha beindul a szülés h koraszülésről bezsélük v sem, blabla...de pont ez az...

tudom h pontosan nem lehet meghatározni senkinél,de azért nem mindegy h készüljek majd a vége felé, h még mennyi van hátra normális esetben. s tudom h a dokim már ezer éve ezt csinálja,s biztos neki van igaza,de akkor sem értem.szerintetek? első uh alapján ma vagyok 23hetes, a 18heti alapján 23+3


2010. jan. 14. 19:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez csak pár nap különbség, a végéig még ki tudja, hányszor módosítják. Nekem szabályos volt a ciklusom, mégis 2-szer variáltak rajta 2 napot oda, meg vissza. Egyébként jól számolták szerintem. Viszont azt nem írtad, mikor volt az első uh, amikor megnéztek.
2010. jan. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Figyi ezen kár idegeskedned!!!

Én március 16,20,22,23-ra vagyok kiírva.Ezt add össze!!!!!

Utolsó mensiből számolták,de nem 28 napos volt az előző két ciklusom,mivel épp csak abbahagytam a gyógyszert,még be sem állt rendesen,és teherbe estem.Mivel 32 napra jött meg 2x,és a 3. már elmaradt,ezért hozzáadták a 4 nap pluszt.

12 hetesen viszont visszaminősítették 11+1-re így lett a 3. dátum.A 4 .dátum a védőnő variációja.Viszont én tudom a pontos napot ,hogy mikor fogant,és ahhoz adva 266 napot(38 hét ugyebár)

egy 5. dátum is kijött.Na szóval erre én azt mondom,hogy majd kijön az a gyerek,ha akar.Bent úgysem maradhat.

2010. jan. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem 3 napon felesleges aggódnod! Inkább örülj a babának és élvezd a terhességet! Mindenféle mérési eredményről hallottam már, nekem is volt olyan, hogy 10 nappal fiatalabbnak mérték, később pedig pont akkorának, amennyi idős. Volt már olyan ismerősöm is, akinél 2 hetet, sőt egy hónapot is tévedtek... Ezek után a 3 napnak semmi jelentősége nincs és valószínű, hogy nem a kiírt napon fogsz szülni. És vajon, ha véletlen koraszülött lesz, akkor az a 3 nap mit fog befolyásolni? Szerintem semmit. Nyugodj meg, minden oké, jól van ez így. :))

További kellemes és örömteli babavárást neked!


30 hetes KM

2010. jan. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

nem is azon a 3 napon vagyok leragadva,de azért ha elvileg ugye csak 38hetet kell hozzáadni alapesetben, és ehhez képest mondjuk majd 3 héttel előbb akarna jönni, akkor az teljesen normálisnak számitana.de mivel 40hetet adtak hozzá, az már 3+2hét lenne,akkor az már koraszülésnek számit.ezért nem tudom.ha tényleges fogantatást állapitják meg uh korral, akkor csak 38hetet kéne hozzáadni,ugy lenne a logikus.

de mindegy, hagyatkozok a dokira mást ugysem tehetek:) azt tudom h ent nem marad:Dcsak egészégesen bujjon ki! az az első uh-om mikor azt mondták h 13hetes november 5-én volt!

2010. jan. 14. 19:50
 5/9 anonim ***** válasza:

Leírom az én esetem, hátha tudsz tanulságot levonni.

Nekem is különböző problémák miatt több hónapig kimaradozott a mensi. Nálam is UH alapján állapították meg a terhességi időt. Igazából azt meg sem tudták mondani milyen napon van a hét forduló. Én tudtam, hogy el lett számolva. Ezt folyton mondtam is a védőnőmnek is, és a dokimnak is megemlítettem, hogy van egy olyan megérzésem h aug 20.-a körül szülni fogok (szept. 10. helyett) a doki csak annyit monott, hogy nincs ez elszámolva, de nagy baba lesz az biztos. A terhességem végéig senki nem hitte el nekem, hogy éreztem, hogy el vagyok számolva. A legelső NST vizsgálaton a dokim már meg is vizsgált, már 2 cm-re nyitva volt a méhszáj, és addig engedett haza amíg össze szedem a holmim, mert befektetett. Én akkor mondtam neki, h na ugye hogy megmondtam. Végül is 3 héttel számoltak el, aug 17.-én született a lányom. Így nekem már fogalmam sem volt hogy hányadik hétre szültem, de szerintem nekik sem. És nem lett nagy baba 3540 g-mal.

Szóval hallgass a megérzéseidre. Nem fontos mikorra állapították meg a várható időpontot, főleg ha csak pár nap a különbség. Te majd úgy is tudni fogod.

2010. jan. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A nov. 5-i 13. héthez számoltak egy kalkulált utolsó menzit, aug. 6-ra. És innentől mindenkinek tök egyformán számolják: az utolsó mens. 1. napjához hozzáadnak kb. 7 napot és elvesznek 3 hónapot. Így jön ki a május 12. Remélem most már megnyugszol:) A lényeg, hogy nem kell se levonni, se hozzáadni 2 hetet. Első voltam.
2010. jan. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"ha uh alapján mondták anno h 13hetes,akkor kb akkor fogant."


A terhességre mondták, hogy 13 hetes, a babád valójában csak 11 héttel az előtt fogant. A terhesség feltételezett kezdetétől számolták neked a 40 hetet, ami a fogantatástól számítva csak 38 hét. Előző válaszoló is ezt mondta neked.


Nyugodj meg, jól számolták.

2010. jan. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Jól számolt, de rosszul mondta a doki. Szerintem.

Az én esetem is hasonló, mégis más. Nekem sem tudtak mensziből számítani terhességi hetet, ugyanis nem volt utolsó vérzésem. Vagyis volt, de 2 hónappal előbb. UH alapján a doki megállapította a terhesség idejét, és a fogantatást is megmondta. (szenteste vagy karácsony első napjára tippelt)Ez alapján kiírt 09.16-ra. Túlhordás 29-én született meg a kisfiam. Addigra már több orvos is mondta, hogy semmi gond, el lettem számolva. Majd jött a főorvos, és a 12 ill a 18 hetes UH alapján mondta, hogy itt bizony nincs elszámolás. Szülés után bebizonyosodott, hogy igaza van. Már nem volt rajta magzatmáz, és úgy szét volt ázva szegénykém, hogy 2-2,5 hónap alatt jött rendbe a bőre.

Nyugi!!!

2010. jan. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem a mensim szerint holnap "kellene" kibújnia a manónak, uh szerint meg volt már Jan. 21, 24, 25 időpont. Nem én vagyok a főnök, úgyis ő dönti el mikor akar kibújni. Tudom, hogy idegesítő, de hidd el hiába kapsz egy időpontot az sem fog megnyugtatni, mert aztán azt hallod innen-onnan, hogy valaki 2-3 héttel hamarabb, valaki 8 nappal később szült...Akkor megint nem vagy előrébb. Egy-két nap ide vagy oda tényleg nem számít, mert nagyon ritkán születnek a babák a kiírt időpontban.
2010. jan. 15. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!