Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Faros babáknál tényleg nagyobb...

Faros babáknál tényleg nagyobb az esélye más rendellenességnek is?

Figyelt kérdés

36. héten még mindig farfekvéses a kisfiam, és olvastam egy cikket arról, hogy a faros babáknál 2x gyakrabban fordul elő néhány betegség, pl. autizmus, mint a fejvégű babáknál.

Szeretném, ha néhány 'faros-babás' anyuka megnyugtatna, hogy egészséges a picije...


2010. jan. 14. 16:15
 1/9 anonim ***** válasza:

Jaj én ilyesmiről nem hallottam...nekem csak a csípőficamról illetve instabil csípőről, valamint dongalábról mondták hogy gyakrabban lehet.

Nekem a lányom végig a popóján ült és az utolsó 2 hétben fordult meg vmikor. (nem tudni mikor mert annyit mozgott hogy fogalmam sincs épp melyik volt a fordulása).

Mondjuk ő jó nagy baba 4400 gramm és 60 centi volt tehát emiatt is nehezen fért el odabent, de tornáztatni kell a csípőjét és a lábát is, mert a lábikója kicsit görbe a csípője meg kötött...

És azt mondták h ez a fartartás miatt van.

2010. jan. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Huh... Nem is tudom mit mondjak. Azért ez nem egy nagy elváltozás talán, a tornáztatás sok más helyzetben sem ártana, a pici lábak pedig még simán vannak olyan rugalmasak, hogy a jól tornáztatott izmok egyenesbe tereljék őket. Remélem az, hogy Te nem hallottál ilyenről pedig nálatok a farfekvésnek tudják be a dolgot azt jelenti, hogy a cikk nem megalapozott.

Köszi, hogy megosztottad a történeteteket és minden jót kívánok Nektek!

2010. jan. 14. 16:32
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam faros volt végig, végül császárral született, egy egészséges, mosolygós, gyönyörű kisbaba, a csípője is tökéletesen rendben van.
2010. jan. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az első vagyok. Hát nehéz ugye ezt vizsgálni hogy a nagy súlya miatt lett neki ez az eltérés (a lányomnak) vagy a hossza miatt, esetleg vmi genetikai halmozódás miatt...vagy a farfekvés miatt, nehéz megmondani:)

az biztos hogy ő ráadásul úgy volt faros hogy a lábai egyenesen fent voltak az arca előtt (elég furi testhelyzet) de ez sem olyan jó csípő szempontból.

Akkor már az ha törökülésben csücsül, szerencsésebb.

A te babád hogy üldögél? :)

2010. jan. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az én lányom szintén végig faros volt, és egyáltalán nincs semmi baja.
2010. jan. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nagyon örülök, hogy írtatok, köszönöm!

Az én babám is az arca elé szokta tenni kezét-lábát, nem is lehetett róla soha képet készíteni... Ő most 2600gramm, most léptünk a 36. hétbe, remélem nem lesz nagyon nagy baba, bár a férjem 58 cm volt és majdnem 4 kg. Azért remélem elkerülünk minden bajt...

Minden jót minden babának!

2010. jan. 14. 19:18
 7/9 anonim ***** válasza:
enyém 35.héten még faros, a dokit kérdeztem hogy milyen baj lehet, elvileg nincs összefüggésben a rendellenességekkel.... a szülés közben jobban sérülhetnek.
2010. jan. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az én lányom is farral született és szerencsére nincs baja.
2010. jan. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Lányom 4 éves, farral született természetes úton, semmi baja, a póztól a születés után kötöttebb volt a csípője, de az minimális plussz tornáztatás és kész, ennyi.

Vékony, magas, mazsorettre, RSG-re, néptáncra jár oviban, csak azért írom, mert tényleg ügyes a mozgása.

2010. jan. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!