Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi az a terhességmegtartó...

Mi az a terhességmegtartó gyógyszer?

Figyelt kérdés
 1/5 anonim válasza:
87%
Az utrogestan nevű hüvelytabletta a terhesség első harmadában megakadályozza a vetélések nagyrészét. Csak akkor nem, ha valamilyen genetikai rendellenesség miatti spontán vetélésről van szó. Ez a gyógyszer sárgatesthormont tartalmaz. Ez a hormon ami erősiti a méhnyálkahártyát. 10 hetes terhességig a petefészkek termelelik, utána pedig a méhlepény.
2007. jan. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%
Nállunk a gyógyszer neve duphaston de szerintem a hatóanyaga ugyanaz vagyis a progeszteron,külömben én is kellet szedjem tabletta formájában a kislányommal is amikor terhes voltam és most is.
2009. jan. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%
Nekem az utrogestant a hormonháztartás helyrehozatalára adták.Késő mensesem után. Akkor most az vérzést hoz meg nem kivánt baba ellen vagy mellett van? Csak mert terhes tüneteket produkálok(néha hányinger,étvágytalanság,fáradtság)S hétvégén tesztelek csak..
2009. szept. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
92%
A 82%os válaszadó vagyok. Azóta kiderült esetemben terhesséág megtartó gyógyszer volt esetemben az Utrogestan. Miután irta 6napra kdierült babám lesz,ma 16hós nagy lányom van.
2011. szept. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
6 odik legrégebbi kérdés
2021. jún. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!