Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fiatal anyukaként, elszakadni...

Fiatal anyukaként, elszakadni a családomtól, szülőktől. Miért ilyen nehéz?

Figyelt kérdés

A segítségeteket szeretném kérni! Elnézést előre hogy hosszú, de jobb ha minden részletet tudtok.

A vőlegényemmel kisbabánk lesz októberben. Mióta megtudtuk hogy baba lesz, tudtuk azt is hogy el kell majd költöznünk hogy elkezdhessük a saját életünket. Én 21 éves vagyok, ő pedig 26. Mind a ketten otthon élünk még. Elkezdtünk albérletet keresgélni, találtunk is hála Istennek, egyre közeledik a költözés és azóta minden este sírok. Itt kell hagynom az anyukámat, az apukámat és a két testvéremet is. És ha bele gondolok hogy már nem úgy lesz hogy csak átkiabálok nekik, összeszorul a szívem. Az is igaz hogy nem leszünk egymástól messze, mert sikerült a közelben albérletet találni, de mégis nagyon nehéz az elválás :( Nem tudom milyen lesz majd az első karácsony nélkülük, hiányozni fognak az esti közös tévézések, nevetések. Olyan nehéz. Könnyebb lesz majd? Tudom hogy butaság de mégis hogy lehet ezt átvészelni vagy egyáltalán idővel jobb lesz? :(


2014. aug. 13. 22:12
 1/6 anonim ***** válasza:
NAGYON nem könnyű kirepülni a családi fészekből :) Én 18 éves voltam, mikor elköltöztem. Örültem nagyon, de ahogy vittem el a holmikat, úgy kezdtem el szomorodni. Bár minden nap mentem hozzájuk többször is! Most 22 éves vagyok, 2 tündéri kislánnyal, és még mindig honvágyam van, és bizony előfordul hogy hétvégenként ott vagyok. Anyu egyébként munkába menet minden nap bejön! Már megszoktam a külön életet. Hidd el,Neked is az idő fogja csillapítani ezt az érzést! Gondolom beszéltek majd minden nap, úgy picit könnyebb. Egyébként szerintem akik között szoros kapcsolat volt/van, azoknak nehezebb az elszakadás, akármennyi idős.
2014. aug. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod!

Igen, nagyon szoros a kapcsolat köztünk, mindenkivel, ezért is olyan nehéz :( Remélem az idő majd segít!

2014. aug. 13. 22:20
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem szeretnélek elkeseríteni, de amikor Nekem az első babám megszületett, Anyum 1 hétig volt nálunk. Viszont utána már nem, csak naponta bejött, mint írtam is. Sok éjszaka volt, amikor nem aludt a pici, én sem voltam kipihent párom nem segített, és elgondolkodtam azon hogy most milyen jó lenne ha anyós helyett anyum élne velünk egy lakásban. így a hiányérzet is megszűnt volna, és ő segített is volna a pici körül. Párom nem anyás, nem olyan szoros a kapcsolatuk, és ezt lehet is látni. viszont nem igazán érti meg,hogy nekem anyummal nem ilyen felszínes a viszonyunk.

Megértem,hogy már külön család vagyunk egy ideje, de nekem az első igazán külön töltött Karácsonykor nagyon rosszul esett, amint párom azon hisztizett hogy nem szeretnék itthon a gyerekkel a kezemben ki be rohangálni szobából konyhába,míg ő nyugodtan nézi a tévét. Annak a kaácsonynak az első napja sütéssel-főzéssel telt. éjjel egy árva percet nem aludtam, mert ekkor tudtam megcsinálni mindent.

Szerettem volna már késő délután menni a családomhoz, társasághiányom volt, fáradt voltam, pihenni szerettem volna max.addig,amíg ott vagyunk és babáznak. . de erre párom nekiállt hisztizni, hogy már külön élünk, vele kellene tölteni az ünnepet...na hát persze, úgy könnyű volt neki, hogy az anyja 2 ajtóval odébb van.

2014. aug. 13. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
39%
Hat..... Előbb egyutt kellett volna elni, utana gyereket vállalni....
2014. aug. 14. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A felnottsegnek es az erettsegnek egy fontos kritériuma a szulokrol való leválás. Ez a leválás termeszetesen nem aazt jelenti, hogy nem találkoztok, hanem azt, hogy érzelmileg fuggetlenedsz, felelősséget valalsz a sajat életedért. Ez egy krízis valoban, amin minden felnőtt ember átmegy. Termeszetesen vannak, akik soha nem nőnek fel, érzelmileg gyerekek maradnak, otthon maradnak a mama hotelban, mert az nagyon kényelmes... A kulon lakás azonban nem jelenti a kapcsolat megszűnését! Tovabbra is találkozhattok, amikor igenyetek van ra, lehet hetvegen közös ebed, lehet közös ünnep ( 15 eve lakom kulon, de a karácsony mindig kozos családilag) a gyermek születése utan te is édesanya leszel és annak az icipici embernek éppúgy szüksége van a szeretetedre, mint neked a csaladera. A parodnak szintúgy. A családhoz való kötődés akkor nem koros, ha az tiszteletben tartja a masik határait es nem a dependenciarol szól.
2014. aug. 14. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

14 éves korom óta azt vártam, hogy elköltözhessek otthonról egy pasival, mondjuk egy férjjel, pedig isteni szüleim vannak és egy öcsém, nagyon jól kijöttünk mindig is, de vágytam saját életre. 24 évesen mentem férjhez és amikor eljött a költözés napja én is sírdogáltam. Nehéz volt az első időkben mindamellett hogy jó is volt önálló életet kezdeni. 3 éve lakunk külön a férjemmel, a mai napig hiányzik az otthoni légkör, a beszélgetések. NÉha úgy érzem hogy kimaradok minden családi dologból pedig amúgy sokat vagyunk anyuéknál.

Meg lehet szokni, gondolj arra hogy milyen jó lesz külön a pároddal, mert amúgy tényleg nagyon jó külön élni.

2014. aug. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!