Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Sokan vagytok, akik még nem...

Sokan vagytok, akik még nem tudták eldönteni a baba nevét, pedig a neme már biztosan kiderült? Hány hetesen sikerült végül eldönteni?

Figyelt kérdés
Olyan nehezen találunk megfelelő nevet a kisfiunknak. Olvastam itt,ez másnak is gondot okoz. Passzoljon a vezetéknévhez,mindkettőnknek tetsszen,lehessen becézni,felnőttként is használható legyen,ne hívjanak minden második gyereket így (pl.Bence,Máté,Levente,Balázs,Dávid...),esetleg még a jelentése is tetsszen... Hiába nézegetjük folyton az utónévkönyvet,meg a névválasztó programokat. Azért nem a szülőszobán szeretném eldönteni.
2010. jan. 11. 12:02
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
32 hetesen még nekünk sincsen lánynevünk.Nekem van kedvencem, de az a páromnak nem tetszik:(Eddig nem sikerült olyat találnunk, ami mindkettőnknek megfelel.
2010. jan. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Neked melyik nevek tetszenek amugy?
2010. jan. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha 23 hetesen nincs még neve a picurnak, még nem vagytok elkésve. Majd ha még 40 hetesen lesz neve, akkor már megijedhetsz.

Nálunk így volt. Nem tudtuk eldönteni, mi legyen a kisfiunk neve. Lehet, hogy ezért is váratott meg minket. Szülni úgy mentem, hogy csak fiúnevünk volt. Kérdezték, hogyha mégis kislány, akkor mi legyen a neve. Mondtam, a szülésznőnek, hogy akkor majd megegyezünk gyorsan. Mire oviba megy, addigra meglesz a neve.

2010. jan. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj még nekünk sincs nevünk. 22 hetes vagyok és kb. több mintegy hónapja tudjuk, hogy lány lesz. De valahogy egyik lány név sem tetszik igazán. Nincs olyan, ami megfogott volna. Én is várom az ihletet, hogy végre megszálljon és adjon egy jó tippet. A nagyobb baj, hogy még a családneve sem fix :). Jelenleg a férjem és az én vezetéknevemet kapja kötőjelesen, de ez így túl hosszú lenne neki. Szóval még azt is el kell döntsük, hogy csak apanevet kap-e, vagy mindkettőnkét:). Hosszú menet lesz.
2010. jan. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ! :) Úgy látszik, még nem vagyunk elkésve. Nekem is sajnos a túl népszerű nevek tetszenek...
2010. jan. 12. 15:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!