Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Sokan vagytok, akik még nem...

Sokan vagytok, akik még nem tudták eldönteni a baba nevét, pedig a neme már biztosan kiderült? Hány hetesen sikerült végül eldönteni?

Figyelt kérdés
Olyan nehezen találunk megfelelő nevet a kisfiunknak. Olvastam itt,ez másnak is gondot okoz. Passzoljon a vezetéknévhez,mindkettőnknek tetsszen,lehessen becézni,felnőttként is használható legyen,ne hívjanak minden második gyereket így (pl.Bence,Máté,Levente,Balázs,Dávid...),esetleg még a jelentése is tetsszen... Hiába nézegetjük folyton az utónévkönyvet,meg a névválasztó programokat. Azért nem a szülőszobán szeretném eldönteni.
2010. jan. 11. 12:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

nekem lányom van, még kettőt szeretnék, a fiúnevünk már megvan, Barna. Nagyapámat hívták így, akit sosem ismerhettem, mert egy évvel korábban meghalt, mint ahogyan én születtem. A babám dédije előtt szeretnék ezzel tisztelegni, és egyébként is tetszik a név.

Ha lány lesz a következő, akkor mi is gondban leszünk, mert az egyetlen tetsző lánynevet már ellőttük az elsőszülöttre. :) Ha meg mindkettő lány lesz, hajaj:)

Azt tudom tanácsolni, hogy te is gondolkodj abban, hogy van-e esetleg a családodban valaki, akinek szívesen átörökítenéd a nevét. Szerintem ez szép dolog.

2010. jan. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
62%
Mi is gondban voltunk. Sokáig. Még vita is volt. Végül derült égből villámcsapás jött egy név, már nem tudom melyikünknek jutott eszébe, és azt adtuk a babának: Bogát
2010. jan. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

A családban előforduló neveken már gondolkodtam én is,de nem tetszenek.

A derült égből jött név hányadik héten jött? :) Mi is ilyesmire várunk...

2010. jan. 11. 12:10
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia! nálunk is volt több név is, ami előkerült. Legtöbbet a nagy tesók javasolták. Sajnos dönteni nem tudtunk. Aztán mikor beindult a szülés és közeledtünk a kórházhoz a férjem rám nézett és csak ennyit mondott: "Réka!" Így ez lett a pici lányom neve :))
2010. jan. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Utolso ez nagyon edes volt!:)

Nekem a kislany nev meg volt, mert az Eszter tetszik a legjobban. De kisfiu nev abszolut nem volt, nekem is derult egbol jott csak a nev, de nagyon jo hogy igy hivjak a kisfiamat.

Szerintem mondogasd a neveket amik tetszenek, es mindenkepp passzoljon a vezeteknevhez ez fontos! Nekem tetszenek a rovid nevek is.

Es probald minel jobban szukiteni a kort, tehat ne legyen 20 db nev amibol valasztasz. Mindennap huzzal le egy nevet a listarol. Aztan ha mar csak 2 kedvenc marad, akkor azt a ket nevet kapja meg.

Amugy melyik nevek tetszenek?

2010. jan. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

A lánynevekkel mi is jobban álltunk. Most 6-7 fiúnév maradt,de bármikor bejöhet még új. Már kinyomtattam egy papírra vezetéknévvel, nézegetjük,de még érlelgetni kell. 23 hetes vagyok,de zavar hogy még nem tudunk dönteni.

Várunk valami jelre... :)

2010. jan. 11. 12:48
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is kemény volt,20 . hétig fiút vártunk csak lány nevünk volt.Majd mentem 4 d-re és ott 100%ra mondták ,hogy lány! Az addigi lány nevek már nem is tetszettek,majd egyik reggel úgy ébredtem,hogy a lányunk Emese lesz a páromnak is nagyon tetszett de a rokonságból senkinek sem! Már 2 éves!:)
2010. jan. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
mi a 30. hét körül még nem tudtuk,mi legyen a neve.aztán nagy nehezen zöldágra vergődtünk és Ádám lett a picurink.
2010. jan. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk viszonylag könnyü dolgunk volt,Első perctől kezdve Zsombikáztuk a picurt,mert úgy gondoltuk fiú lesz.18 hetes uh előtt talált a férjem egy kislánynevet a neten,ami megtetszett mindkettőnknek.Mikor uh után kijöttem én már tudtam hogy nem Zsomborunk lesz hanem Zorkánk:-)Azóta sem változott is már igy is marad:-)
2010. jan. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk a szülőszobán sikerült eldönteni.És ott nem csak mi voltunk vele így.A szomszéd ágyon vajúdó kismamának is be kellett segítenem a névválasztásba.
2010. jan. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!