Milyen kockázatokkal jár ha egy kismama éjszakai műszakban is dolgozik? Egészen pontosan folyamatos 4 műszakban. (4nap délelőtt 1szabad,4 délután 1szabad,4éjszaka 2szabadnap. )
Véleményem szerint alapból nem egészséges és megterhelő az összevissza műszak, nincs meg a szervezet rendes ritmusa. Ha kismamaként megterhelőnek érzed, a munkáltató, amennyiben reális feltételek adottak, köteles könnyített munkakörbe helyezni, szerintem ez alá a nem váltott műszak is beletartozhat.
Hogy pontosan milyen kockázatokkal jár, nem tudnám megmondani, de szerintem mindenféleképpen megterhelőbb, mint az állandó nappali műszak.
Te vagy az, aki nem akarja bejelenteni a próbaidő lejárta előtt?
Én továbbra is a védőnővel és az orvossal értek egyet, jóval nagyobb így a vetélés kockázata, nem tudom, veszélyes vegyi anyagok vannak-e a levegőben, mennyit kell emelned stb.
Írtam már, hogy ha normál munkavállaló lennél, már rég könnyített munkára kellett volna téged áthelyezni.
Jogilag tudtommal nem oszthatnak be, ha bejelentetted a munkáltatódnak a terhességet. Legalábbis a cég jogásza engem így tájekoztatott tavaly! (Nem is osztottak éjszakai műszakra ) a munka törvénykönyvében egyébként van erre vonatkozóan több pont is. Emiatt ki sem rúghatnak! Nagyon rugalmas magán nőgyógyászom van (/volt az elsőnél is), aki szinte mindent engedélyezett, futás, sport, szex stb. Kivéve az éjszakai műszakot!!!
Repülésben dolgoztam és bár a nőgyógyászon egy bizonyos ideig engedett volna dolgozni, a cég jogásza nem, mivel nem merték vállalni a felelősséget, így a 16.héttől elküldtek betegállományba.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!