Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 28 hetes kismama vagyok! Mit...

28 hetes kismama vagyok! Mit tegyek? Nagyon fáj az egyik fogam! Járok rendszeres fogászati kezelésre mert már van 2 gyermekem és az ő terhességük alatt eléggé tönkrementek a fogaim.

Figyelt kérdés
A gond csak az hogy a saját dokim szülési szabadságon van és aki helyettesíti az meg egy kezdő kis csajszi. Nagyon kedves de nem igazán haladunk 1-ről a 2-re. Már 2 hónapja csinál 2 fogamat és még mindig nem tömte be. Néhány napja elkezdett nagyon fájni az egyik fogam amit már elkezdett gyökér kezelni. Azt mondta bölcsesség fog és ő nem tud vele mást tenni. Tegnap már nem bírtam tovább és elmentem a szájsebészetre ahonnan elküldtek be a Szentkirályi utcába mert nem lehet röntgenezni és anélkül nem akarják kihúzni. Ott egy nagyon kedves tanuló lányzó kitisztogatta a fogamat és elmondta hogy a dokim nem vett észre egy ideget és nem kezelte ki. Na ezt ő megtette és betömte gyógyszeres töméssel. A lényeg hogy nem tudom mi lehet még mindig de egész sete nem aludtam mert borzalmasan fáj. A fájdalom csillapító is csak 2-3órát hat és nem akarok ennyi időnként gyógyszereket bekapkodni. Próbáltam infra lámpázni is de nem igazán használt! Lehetséges hogy a gyógyszeres tömésre allergiás vagyok? Mit tegyek hogy ne fájjon annyira amíg visszamegyek a dokihoz?
2014. júl. 26. 09:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Elmész bármelyik sztk-ba és kihúzatod,minek kínlódsz egy bölcsességfoggal?Nem látszik úgy se.
2014. júl. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok, most jut eszembe hogy szombat van...terheseknek nem tudom szabad e szegfűszeget enni de ha igen, akkor 3-4db-ot vegyél a szádba és a "rossz" oldalon kezd el szétrágni.Ami olaj van benne azt meg próbáld a fájó rész felé terelgetni.Lezsibbasztja, és egy kis megnyugvást ad.Sajnos nekem is van mikor szét kell rágnom mert hétvégén nincs doki:( Rossz íze van de megéri mert használ.Jobbulást!
2014. júl. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem is értem egy bölcsességfogat minek kezelgetnek? Menj és húzasd ki, én nem szeretek fogat veszteni én is járok most egy foggal, végleges tömést lehet nem is kapok most, de amikor a bölcsesség kezdett fájni, azt kihúzattam. A fogorvosom is azt tanácsolta.
2014. júl. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én nem is csináltatnám meg de nem merik kihúzni röntgen nélkül!Azt meg ugye terhesen nem lehet csináltatni! Azt mondták ha megszültem menjek vissza és akkor kiszedik. :( Október 13-ra vagyok kiírva addig meg nem bírom ezt a fájdalmat!
2014. júl. 26. 11:25
 5/6 anonim ***** válasza:
Röntgen nélkül is kihúzzák, nekem kihúzták. Keress egy másik dokit akkor, ne szenvedj vele, nem éri meg, ráadásul egy gyulladás a babának se tesz jót.
2014. júl. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az sztk orvos kiscsaj nem meri kiszedni.Tegnap a szájsebészeten azt mondták hogy nem szedik ki amíg terhes vagyok.Magándoki meg a szájsebészetre küldött előzőleg azért mentem oda.Az egész állkapcsom fáj. :(
2014. júl. 26. 11:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!