Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon nehéz egyedül végig...

Nagyon nehéz egyedül végig csinálni a terhességet?

Figyelt kérdés
Úgy néz ki egyedül maradtam. Tudom az eszemmel, hogy jobb ez így, mert régóta húzzuk halasszuk, ezt a se veled, se nélküled állapotot. A babám 24 hetes. Nem akarom, hogy ha megszületik egy idegbeteg anyukát kapjon. Most nagyon szomoru vagyok, volt már valaki ilyen helyzetben? Könnyebb lesz, ha meglesz a baba?
2008. aug. 4. 11:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Fogadd el ezt a helyzetet, koncentrálj a csöppségre. Ha meglesz a baba egy ideig leülni se lesz időd innen nézve könnyebb. Ám én úgy gondolom jobb ha a nő mellett ott van a férfi is. Ha már picit nagyob lesz a csöppség menj el otthonról addig vigyázzon rá a nagymama. Lényeg, hogy ne ragadj le ebben a helyzetben. És a picinek is jobb lesz ha egy férfi is lesz az anyukája mellett. De amíg ez nem megoldható addig is van egy szerető anyukája aki nagyon várja és az első hónapokban csak vele foglalkozik. Sok sikert neked! Drukkolok nektek! :)
2008. aug. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Biztos nagyon nehéz most, a babavárás amúgy is egy rettentő érzelemdús időszak a kismamik számára. Gondold át, és ha már tényleg régóta halogatjátok, akkor legyél büszke magadra, hogy meg merted tenni ezt a lépést, hiszen a kisbabádnak sem jó, ha egy olyan családba születik, ahol sok a veszekedés és senki nem boldog.Így van remény,hogy rendbe jössz lelkileg,még ha most nagyon szomorú is vagy (ami természetes).Én nagyon drukkolok neked és biztos vagyok benne,ha meg merted hozni ezt a döntést,akkor végig is fogod tudni csinálni és kiegyensúlyozott anyuka leszel!
2008. aug. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:

Szerintem is nehéz lesz, de java majd akkor jön, ha megszületik a baba.

Szerezz magadnak segítséget legalább az első egy-két hónapra.


Egy tízhónapos kislány anyukája

2008. aug. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én egyedül csináltam végig. Nem volt éppen nehéz, legalább is jobb volt, hogy nem kellett elviselnem más hülyeségét is. Komolyan mondom, sokkal felszabadultabb lettem.


Polly

2008. aug. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a biztatásokat. Sajnos ma nagyon rossz passzban vagyok, folyamatosan sírok, félek, hogy ártok vele a picurkámnak. Megpróbálok erős lenni, de nagyon nehéz.
2008. aug. 4. 14:06
 6/12 anonim ***** válasza:

Hol laksz?

Én Győr mellett, ha a közelben vagy, szivesen beszélgetnék veled, hátha úgy jobb lesz.

2008. aug. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én 12 hetesen maradtam egyedül, ráadásul nem is dolgozom, így elég sokat voltam egyedül, de a barátaim sokat segítettek, próbáltak lefoglalni, meg amióta nyár van azóta a legtöbb időt igyekszem a kertben tölteni, olvasgatni, napozni, így könnyebb elviselni. Neked is ezt tudom javasolni hogy próbáld lekötni magad, hogy (körülményekhez képest) minél kevesebbet gondolj rá. Nálunk az apuka látogat minket, jön a vizsgálatokra, de hát ez közel sem ugyanaz mintha velünk lenne, így elég nehéz. Ha van kedved beszélgetni, nyugodtan írhatsz az email címemre. Volt időszak amikor nagyon ki voltam borulva, és jól esett kiönteni a lelkemet valakinek. Fel a fejjel!
2008. aug. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én úgy csináltam egyedül végig hogy a párom kint volt Angliába én meg itthon! A baby kint fogant meg,de én hazajöttem,itthon akartam megszülni. A párom csak a 25.-26.-27.-héten volt velem itthon. Az elllenségemnek sem kívánom azt amikor először megmozdult és csak felhívni tudtam... Na meg a szülés is ilyen volt... 3hetes volt a fiunk amikor először látta :) Azóta 3asba vagyunk :)
2008. aug. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm, nagyon jól esik, hogy ennyi kedves emberke van, most minden biztatás jól jön. Sajnos én messze lakom Győrtől, de köszönöm. Én is itthon vagyok, veszélyeztett terhesként, ezért még nehezebb. Tényleg jól esik kibeszélni magamból, ezért élni fogok a kedves felajánlással.
2008. aug. 4. 21:18
 10/12 anonim ***** válasza:

Én is egyedül csináltam végig. Lelkileg nehéz, de a babáért mindent el lehet (és kell) viselni! ő a legfontosabb és ez a tudat mindenen át tud segíteni! Szüksége van Rád, egy kiegyensúlyozott, boldog, szerető anyukára!Erre gondolj! (egy apró trükk, amit régen olvastam valahol: SZÁNDÉKOSAN mosolyogj! Sokáig és sokat! Ez olyan hormonokat termel, amitől valóban jobb kedved lesz! kipróbáltam, igaz! De csak akkor működik, ha nem vagy hajlandó a negatív gondoltaoknak engedni.)

Írhatsz nekem is privát, hátha tudok segíteni!

2008. aug. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!