Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor kell mennem a 13 heti...

Mikor kell mennem a 13 heti genetikai Uh-ra?

Figyelt kérdés

2009.12.21 én azt írta a papíromra a doki, hogy grav.s.8. (helyettesítés volt)

Ma kaptam meg a terhesrendelésen a beutalókat, és ott azt mondták, számoljam ki, mikor leszek ennyi idős, és jelentkezzek be UH-ra.

De mikor leszek 13 hetes?


2010. jan. 8. 11:20
 1/8 anonim ***** válasza:

Nálunk nem nekem kellett számolgatni. Általában időpontot szoktak adni, hívd fel őket, vagy a védőnőt is megkérheted, hogy segítsenek kiszámolni neked. Én speciel 12 hetesen voltam.


[link]

2010. jan. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mikor volt az utolsó mensid?
2010. jan. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó menszeszed első napjától számolj,igy számolják a terhességi heteket.
2010. jan. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem az utolsó menzesz alapján számolják, mert volt pár hónap, amikor imaradt, és így ez alapján nem tudták pontosan meghatározni, ezért az UH alapján számolják.

Én is úgy olvastam, hogy 12. héten van, de adtak egy "terhesgondozási terv"et, és ebben 13 hetet írnak. És a védőnő is ezt mondta. Nem voltak túl segítőkészek, gondolom ezért is mondták, számoljam ki én.

2010. jan. 8. 11:34
 5/8 A kérdező kommentje:
Kb a jan. 24-i héten kellene mennem?
2010. jan. 8. 11:36
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a jan. 24-ei héten menj. Inkább legyél akkor még kisebb terhes, és hívjanak vissza 1 hét múlvára megint, minthogy ha betöltöd a 13.-at, akkor meg azon fognak paráztatni, hogy túl sok lett a tarkóredő... Képesek rá... dec. 21-hez adj 4 teljes hetet, és akkor menj, az tuti jó lesz!

2.v.

2010. jan. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tényleg ne voltak vmi segítőkészek. Nálam az orvos mikor megírta a beutalókat, kiszámolta és ráírta dátumszerüen a leletemre, hogy mikor esedékes a a 12.heti ultrahang, meg az afp, mert ezeket nagyon pontosan be kell tartani, csak úgy fog megbízható eredményt adni, már 1 hét tolódás is fals eredményhez vezethet. És a tarkóredőt valóban 12. héten szokták, szerintem inkább menj akkor, max visszahívnak következő héten, de jobb, mint fordítva. Ha jól számoltam, akkor a 12. hét neked a január 18-i hét, vagyis 18-22 között menjél.
2010. jan. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi szépen!
2010. jan. 8. 15:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!