Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akik már betöltötték a 30....

Akik már betöltötték a 30. hetet, készülődnek lelkileg, vagy bármilyen más módon a szülésre?

Figyelt kérdés
Én már az elején eldöntöttem, hogy nem fogok parázni, készülődni, max a 37.héten.Most, a 31.héten viszont minden elkezdődött...a szülési láz, a félelem, a készülődés, mosni akarom a babaruhákat, összeállítani a kórházi csomagot, és egyre többet olvasom a szülés és a szoptatás rovatot:)Azt hittem a szüléstől nem fogok félni, esetleg ha ott tartok, de most már félek, és csak ekörül jár a gondolatom.És keresem a választ, hogy hogyan tudnák erre felkészülni, elsősorban lelkileg.Nálatok mi a helyzet ezen a téren?
2010. jan. 7. 15:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Én is olvasgatok a szülésről, de csak a "tájékoztató" jellegű cikkeket és a fórumokat nem. Nem akarom magam nagyon beparáztatni addig, a szüléskor meg úgyis jobban hozzáértő emberek vesznek majd körül. A kisruhákat már kimostam, kivasaltam, szinte minden megvan. Az én kórházi csomagom kellene a napokban összeszednem.

Én nem agyalok túl sokat a kérdésen, ha itthon vagyok, akkor sokat alszom, fáradt vagyok, eszembe sem jut, azon szoktam gondolkodni inkább, hogy milyen házimunkák várnak rám és azokat mikor fogom elvégezni, vagy netezek. Ha meg kimozdulunk, akkor megint nem agyalok rajta. Most még elmentem a fodrászhoz, kitudja mikor fogok újra eljutni.

35+1 hetes

2010. jan. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nos, én 37 hetes vagyok. A párommal mindig az a jelmondatunk, hogy hiába parázok, a pici úgyis ki fog bújni, elkerülni nem tudom. Szóval nem parázok. Ennek ellenére néha rámtör a félelem, hogy milyen lesz, tudni fogom-e, mikor kell indulni, császár lesz-e vagy sem, hogyan fogom túlélni az egészet. A 31. héten még nem féltem ennyire, bár én a 28. héttől fel voltam rá készülve, hogy bármikor szülhetek. Most is csak az zavar a legjobban, hogy a lakás még nincs kész, és a kicsikém még 1-2 hetet bírjon ki odabent. Ez a legnagyobb gondom. Ha a lakás kész volna, sokkal nyugodtabb volnék. Most 37. hetesen - talán kicsit beteges is - de magamban minden reggel hálát adok, hogy még egy éjszakát kibírtunk egyben. A babám kórházi ruhácskáiba most hímzem a monogrammját, és lassan pakolom össze a saját csomagomat. Közben falat vakolok, mosok ezerrel függönyt, plédet, mindent, amit tudok. Azt hiszem, ez már a fészekrakó ösztön...

37 hetes kismami

2010. jan. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! Én 30+2 hetes vagyok most, és én is azt vettem észre, hogy az utóbbi napokban egyre többet gondolok arra, hogy mi van, ha hamarabb beindul, még semmivel se vagyok kész, meg ilyesmik. Magától a szüléstől nem félek, inkább csak az jár a fejemben, hogy remélem egészséges lesz a baba. A szülést úgyis túlélem, attól nem parázok. Csak esetleg attól, hogy én nem szeretnék császárral szülni, és remélem sikerül majd normál úton. A szülési rovatokat azért én is olvasgatom, ha a kezembe kerül, mert azért annyira már nincs messze a nagy nap, jobb minél több infót összeszedni. A szülészeten pedig elég jó szakemberek fognak körülvenni, szóval ha már oda beérek, akkor nem lesz okom félni. Hogy hogyan lehet tudatosan lelkileg felkészülni? Ez jó kérdés, de hogyha már itthon mindennel kész leszünk, csak a baba fog hiányozni a lakásból, akkor sokkal nyugodtabban fogom várni. Nem hiszem, hogy a felkészülésben "külső" emberek vagy irodalmak tudnak segíteni, ezt nagyjából magunkban kell "lejátszani", illetve a párunk tud ebben még sokat segíteni. Ha ő lelkes, és nem fél, akkor az ő lelkesedése és várakozása is pozitívan hathat ránk. Legalábbis nálam így van.
2010. jan. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én most lépek a 32. hétbe és 1-2 hete kezdtem e "parázni"a szüléstől és, hogy utána mi lesz? Jól fogom e csinálni, nem fogok e összeomlani a felelőség súlya alatt stb. Szerintem teljesen erre nem lehet felkészülni, hagyni kell, hogy megtörténjen.
2010. jan. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!